Naga Markets

Kurs EUR/USD kieruje się w stronę wsparcia przy poziomie 1,1250Obserwowane rano lekkie cofnięcie dolara nadal jest widoczne, ale nie widać nowych zmian. To pokazuje, że inwestorzy czekają już na jutrzejsze dane Departamentu Pracy. Lepsze odczyty za listopad mogłyby podbić oczekiwania wobec FED, który ma zaplanowane posiedzenie 14-15 grudnia.

Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu 1,1250

Na razie rynek jest nieco ostrożny. Dzisiaj wieczorem mamy jeszcze kilka wystąpień członków tego gremium, choć ostatnie (Williams, Mester) wskazywały, że w temacie podwyżek stóp procentowych, decydenci będą czekać na więcej informacji mogących pomóc oszacować wpływ wariantu Omikron.Na koszyku dolara widać, że dolar próbuje powracać do umocnienia, ale na razie brakuje mu wyraźniejszego impulsu. Im dłużej będzie się taka sytuacja utrzymywać, tym gorzej – dzienne wskaźniki zaczynają iść w “sprzedaż” sugerując osłabienie USD.

Wykres dzienny FUSD
Wykres dzienny FUSD

W przypadku EURUSD potwierdziły się doniesienia o planach wprowadzenia lockdownu dla niezaszczepionych w Niemczech. Biorąc pod uwagę skalę zakażeń (>70 tys. dziennie) jest to raczej dość łagodna forma restrykcji. Rząd odchodzącej kanclerz Merkel nie poszedł w wariant austriacki.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Mamy wprawdzie propozycję wprowadzenia obowiązkowych szczepień od lutego, ale ma być to jeszcze konsultowane. Wpływ tej informacji na notowania euro jest żaden. Technicznie można podtrzymać przedstawiony rano scenariusz dryfu w stronę wsparcia przy 1,1250 w kontekście oczekiwania na jutrzejsze dane z USA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr kurs akcji | bitcoin prognoza | akcje cd projekt | dow jones wykres | xtb | kryptowaluty notowania | pkp cargo akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here