Naga Markets

Kurs EUR/USD amortyzuje wstrząs złotego. Notowania CHF/PLN znalazły się na nowych szczytachNotowania EURUSD notują dzisiaj wyraźny ruch wybijając się ponad poziom 1,13. To efekt globalnego risk-off, które przekłada się na ucieczkę ze spekulacyjnych pozycji, także tych, które były wcześniej finansowanych tanim euro. Sytuacja na EURUSD nieco stabilizuje jednak złotego – USDPLN jest blisko minimów ze środy i czwartku przy 4,1550, a EURPLN nie wychodzi zbytnio wyżej po podbiciu do 4,70.

Kurs złotego znów traci, EUR/PLN znów w okolicach 4.7

W kolejnych dniach ważne będzie to na ile rząd i NBP będą skłonni do kolejnych werbalnych interwencji prowadzących do umocnienia złotego. Istotnym punktem kalendarza będą też wtorkowe szacunki inflacji CPI w Polsce, oraz przesłuchanie Jerome Powella w Kongresie zaplanowane tego samego dnia (czy szef FED dostarczy “gołębich” argumentów i przeceni dolara?).Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Poduszki amortyzacyjnej nie ma jednak frank, ze względu na swój status bezpiecznej waluty – wyraźny ruch w dół widać na EURCHF, czy USDCHF. W efekcie CHFPLN nieco naruszył wcześniejszy szczyt przy 4,5127 zaliczając dzisiaj nowe maksimum przy 4,5222.

Wykres dzienny CHFPLN
Wykres dzienny CHFPLN

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here