Naga MarketsKurs EUR/PLN znów nad 4,6. Dolar kosztuje 3,9609 złotegoPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu EURUSD oraz impuls spadkowy na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6060 PLN za euro, 3,9609 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3148 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4653 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,689% w przypadku obligacji 10-letnich.

Za euro musimy zapłacić 4,6060 PLN

Ostatnie godziny handlu na rynkach finansowych przyniosły ciekawe ruchy na rynku. Sesja w USA wypadła pro-wzorstowo niemniej sektor technologiczny-społeczny musiał zmierzyć się z przeceną na tzw. after-market’cie. Nie przełożyło się to jednak znacząco na klimat w Azji, gdzie inwestorzy żyją spłata transzy odsetek przez Evergrande oraz dalszymi spadkami surowców energetycznych.Globalnie jesteśmy świadkami odbicia USD co rzutuje na waluty EM. PLN żyje również swoim lokalnym story w postaci RPP. Wczorajsze mintues nie rozwiały wątpliwości wobec listopadowego posiedzenia.

Wykres dzienny EUR/PLN
Wykres dzienny EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami paru wydarzeń w NBP (emisja bonów, podaż pieniądza M3 czy posiedzenie Rady płatniczej). GUS poda za to dane dot. koniunktury. Globalnie będzie to dzień spod znaku publikacji indeksów PMI.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN ponownie znajduje się nad 4,6 PLN. Zwyżki PLN wyraźnie ograniczane są potencjalnie przez dysparytet stóp procentowych w regionie CEE.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotos | aktualny kurs dolar euro | azoty kurs akcji | ciech akcje opinie | notowania kryptowalut | btc kurs | cdprojekt akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here