Naga MarketsKurs EUR/PLN zmierza coraz niżej testując obecnie okolice 4,5680 złCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi zauważalne podbicie eurodolara oraz próbę dalszej zwyżki na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5703 PLN za euro, 3,9438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2706 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3882 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,54% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs EUR/PLN odnotowuje spadek

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły zauważalne podbicie eurodolara pod publikacji minutes Fed. Wynika z nich iż członkowie Fed zasygnalizowali, że mogliby zacząć ograniczać program zakupów aktywów w połowie listopada, choć pozostają podzieleni co do tego, że ile groźna jest wysoka inflacja i jak szybko trzeba będzie podwyższyć stopy, wynika z protokołu z wrześniowego posiedzenia Fed.Decydenci dyskutowali o ograniczeniu zakupów obligacji o 10 miliardów dolarów miesięcznie, a papierów zabezpieczonych na hipotekach o 5 miliardów, wynika z dokumentu, ale „kilku” uczestników opowiadało się za szybszą redukcją. Dolar zareagował zniżką i oddalił się od rocznych maksimów wobec euro. Słabszy dolar ściąga nieco presji podażowej z walut EM, w tym PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. bilansu płatniczego za sierpień. Ponadto na rynku pojawi się dziś również publikacja PPI z USA (oczek. 8,7% r/r).

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN zmierza coraz niżej testując obecnie okolice 4,5680 PLN. Wydaje się, jednak iż strefa 4,5444 PLN może stanowić tu istotniejsze wsparcie.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here