Naga Markets

Kurs EUR/PLN wybija powyżej 4,71. Rynek próbuje rozegrać słabszą złotówkę Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie podbicie eurodolara oraz podtrzymanie presji podażowej wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,7116 PLN za euro, 4,5131 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,6977 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4660 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,508% w przypadku obligacji 10-letnich.

Notowania złota kontynuują spadki

Początek nowego tygodnia na rynkach nie przyniósł istotniejszych zmian. Przy braku inwestorów z USA zarówno aktywność jak i zmienność, również podczas sesji w Europie czy Azji, były ograniczone. Lokalnie sporo emocji wzbudziły weekendowe wypowiedzi J. Kaczyńskiego dot. podwyższenia oprocentowania depozytów lub nałożenia nowych podatków na sektor bankowy. Skutkowało to wyraźną przeceną giełdowego sektora i pogorszyło nieco klimat wokół PLN. Sam złoty pozostaje jednak dość stabilny, aczkolwiek widać próby wygenerowania korekty spadkowej.W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Inwestorzy czekają na czwartkową RPP.

Notowania EUR/PLN wykres dzienny
Notowania EUR/PLN wykres dzienny

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy próby wyjścia wyżej na EUR/PLN i USD/PLN. Koszyk BOSSA PLN notowany jest już poniżej zakresu 80 pkt.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here