Naga Markets

Kurs EUR/PLN trzyma się poniżej 4,70 zł. Czyżby szczyt globalnej inflacji był już za nami?Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi spadek dynamiki podbicia eurodolara, co z kolei powinno ograniczyć tempo aprecjacji PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6918 PLN za euro, 4,6302 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,8635 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4114 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 5,86% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego kontynuuje aprecjację

Początek tygodnia przyniósł podtrzymanie pro-popytowych nastrojów na rynkach. Dodatkowo region otrzymał wsparcie w postaci sukcesów ukraińskiej kontr-ofensywy, która wedle niektórych może zbliżać nas do rozmów o zawieszenie broni. Dominuje jednak narracja iż sukcesy Ukrainy będą skutkować eskalacją ze strony Rosji. Rynek czeka na dzisiejsze popołudniowe dane dot. inflacji z USA.Ostatnie podbicie częściowo bazuje na założeniu iż szczyt globalnej inflacji jest już za nami, co pozwoli m.in. Fed na niższe tempo zacieśniania. W dalszym ciągu jednak na horyzoncie widoczne są znaczące wyzwania gospodarcze, co każe zachowywać ostrożność co do trendu na rynkach.

Lokalnie pojawiły się kolejne głosy z RPP dot. pozostawienia stóp na niezmienionym poziomie w październiku.

usd

W trakcie dzisiejszej sesji najważniejszym odczytem makro będzie wskazywana wyżej inflacja dla USA za sierpień (14:30, oczek. 8,1% r/r).

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN notują wzrosty wobec zagranicznych walut w ślad za podbiciem eurodolara.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs asseco | kurs dolara forex | Korona islandzka | aktualny kurs jena | aktualny kurs dolar korona islandzka | kurs oncoarendi | gpw ccc |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here