Naga Markets

Brak większych zmian na EUR/PLN

Ostatnie godziny handlu na rynku nie przyniosły większych zmian. Eurodolar pozostaje blisko 1,09 USD, a PLN oscyluje blisko niedawnej konsolidacji przy 4,70 PLN. Globalnie inwestorzy analizują sezon wynikowy w USA (4Q) doszukując się projekcji dla dalszego makro.

W Europie wczorajsze odczyty PMI podbiły oczekiwania na 2 podwyżki po 50 pb ze strony EBC. Lokalnie nie dzieje się zbyt wiele. Gorsze makro za grudzień podbiło założenia iż RPP pozostanie w trybie wait’n’see, a sam PLN czeka na mocniejszy sygnał ze strony EUR/USD.

Notowania EUR/PLN
Notowania EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. W trakcie dzisiejszej sesji warto bliżej przyjrzeć się wskazaniu indeksu IFO.

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele. EUR/PLN pozostaje blisko 4,70 PLN, podczas gdy USD/PLN kontynuuje powolny trend spadkowy.

Autor poleca również:

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł5 nowych firm na liście ostrzeżeń CySEC. Czy trafił tam Twój broker?
Następny artykułOczekiwania niezmiennej polityki OPEC+ dot. ropy naftowej
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.