Naga MarketsKurs EUR/PLN ponownie bliżej poziomu 4,6. Dziś poznamy dane z krajowego rynku pracyPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie zniżki PLN wraz z próba odbicia na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5717 PLN za euro, 3,8833 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3668 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,022% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs EUR/PLN zbliża się do 4,6

Ostatnie godziny handlu na rynku przyniosły podbicie USD do 3-tygodniowych maksimów za sprawą mocnego wskazania sprzedaży detalicznej w USA. Podbija to scenariusz taperingu ze strony Fed i wspiera popyt na USD. Mocniejszy dolar zwyczajowo ciąży na walutach EM, jednak lokalnie widoczne są już próby podbicia. W ciągu 2tyg PLN osłabił się o ok. 5 gr wobec euro, co oczywiście należy wiązać ze zniżką eurodolara ale również z podtrzymaniem retoryki NBP.Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane z krajowego rynku pracy, gdzie spodziewane dynamiki wynoszą 8,7% w wynagrodzeniach i 1,1% w zatrudnieniu (r/r). Ponadto warto bliżej przyjrzeć się odczytowi inflacji dla Strefy Euro.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN ponownie znalazł się w zakresie 4,55-4,6 PLN, gdzie obserwowaliśmy konsolidację w czerwcu-lipcu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Jesse Livermoore | aktualny kurs liry tureckiej | bitcoin wiadomości | pkp cargo akcje wykres | kurs nasdaq | gpw dino | akcje enea |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here