Naga MarketsKurs EUR/PLN oscyluje bliżej poziomu 4,63. Wyhamowanie zniżek wartości złotegoPoprzedni tydzień był wyjątkowo słaby dla polskiego złotego. Notowania indeksu BOSSAPLN dynamicznie spadły bowiem do okolic 83,75 pkt., co jest najniższą wyceną dla tego agregatu od maja 2020 roku. Niemniej, na początku bieżącego tygodnia widać próby stabilizowania wartości rodzimej waluty. Indeks BOSSAPLN dzisiaj rano delikatnie odbija się w górę, oscylując w okolicach 83,90 pkt.

Kurs EUR/PLN znajduje się blisko poziomu 4,63

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest kalką sytuacji na eurodolarze. Ubiegłotygodniowy wzrost wartości USD i jednoczesny gwałtowny spadek notowań EUR/USD odbił się szerokim echem na wielu innych parach walutowych, w tym również na tych powiązanych ze złotym.Notowania USD/PLN w poprzednim tygodniu wystrzeliły w górę ponad poziom 4,00, czyli na najwyższe poziomy od drugiej połowy maja poprzedniego roku. Dzisiaj wartość tej pary walutowej oddaje część zwyżek, jednak nadal pozostaje w rejonie 4,04.

Mniej spektakularne, ale nadal widoczne, zwyżki, dotyczyły pary walutowej EUR/PLN, która dotarła do rejonu 4,64-4,65, a więc do maksimów z bieżącego roku. Zadziałały one jednak na razie jako skuteczny opór, a dzisiaj rano wycena EUR/PLN oscyluje bliżej poziomu 4,63.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Sytuacja na rynku polskiego złotego z pewnością pozostanie istotnie powiązana z notowaniami eurodolara, zaś dane makro schodzą na drugi plan. W piątek lepsze od oczekiwań odczyty PKB dla Polski za październik nie miały istotnego przełożenia na wartość rodzimej waluty, a dzisiaj może być podobnie z planowanym finalnym odczytem inflacji CPI oraz danymi dotyczącymi bilansu płatniczego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | gpw spółki | giełda dino | allegro kurs akcji | aktualny kurs dolara | mercator giełda | ten square games cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here