Naga MarketsKurs EUR/PLN oddala się od 4,6 zł. Umocnienie PLN, rynek gra pod stopy?Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie umocnienie PLN oraz dalszą stabilizację eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5790 PLN za euro, 3,9627 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2627 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3936 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,54% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs EUR/PLN spada w wyniku umocnienia się złotego

Ostatnie godziny handlu na rynku walutowym przynoszą mocniejszego PLN przy jednoczesnym odpływie krajowego kapitału z rynku długu. Rentowności 10 letnich obligacji oscylują już powyżej 2,5% wobec 2% z początku października. Rynek wycenia dalsze zaostrzanie polityki przez RPP.Co ciekawe w tym układzie wyraźnie dobrze radzi sobie GPW, gdzie WIG20 testuje nowe, 3-letnie maksima sugerując napływy z zagranicy. Sam PLN również wydaje się uczestniczyć w „grze” pod wyższe stopy procentowe do końcu roku. Globalnie rynek śledzi dane makro z USA, spekulując pod tapering Fed.

W trakcie dzisiejszej sesji NBP, teoretycznie, przeprowadzi aukcję skupu długu (quasi QE). W praktyce program jest nieco zawieszony, a sam odkup może być głównie od BGK. Popołudniu czekamy na CPI z USA i minutes.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy próbę podbicia PLN pod scenariusz wyższych stóp procentowych. EUR/PLN oddala się od 4,6 PLN.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here