Naga MarketsKurs EUR/PLN nie oddala się od okolic 4,70. Złoty nadal w tandemie z eurodolaremNowy tydzień na rynku polskiego złotego rozpoczął się od kontynuacji presji spadkowej. Wczorajsza sesja przyniosła co prawda wyhamowanie zniżek wartości rodzimej waluty, ale na razie ruchy są nerwowe i nietrwałe. Indeks BOSSAPLN porusza się w chwiejnej konsolidacji w okolicach 82 pkt.

Kurs EUR/PLN znajduje się blisko okolic 4,70

Analogicznie, wysoko utrzymują się wyceny globalnych walut w relacji do złotego. Kurs USD/PLN utrzymuje się niedaleko poziomu 4,18, a notowania EUR/PLN nie oddalają się od okolic 4,70. W obu przypadkach, kursy znajdują się więc blisko długoterminowych maksimów.Lepsze od oczekiwań dane makro (produkcja budowlano-montażowa, sprzedaż detaliczna), które wczoraj pojawiły się w Polsce, nie pomogły istotnie polskiemu złotemu. Tymczasem wsparciem okazał się rozwój sytuacji na świecie – przede wszystkim wyhamowanie zwyżek wartości amerykańskiego dolara, a tym samym, zatrzymanie zniżek na EUR/USD i delikatne odbicie notowań tej pary walutowej w górę. Wczorajsza sesja dobitnie więc pokazała, że sytuacja na globalnych rynkach walutowych pozostaje istotna dla wyceny PLN.

Nie oznacza to jednak, że lokalne działania zupełnie nie mają znaczenia. Co prawda słowa premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczące zamiaru obrony kursu złotego „za wszelką cenę” przeszły na rynku praktycznie bez echa, jednak nie zmienia to faktu, że zarówno inwestorzy, jak i konsumenci w Polsce czekają obecnie na to, czy na wciąż podwyższoną inflację i wyjątkowo słabego złotego mocniej zareaguje NBP.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj w polskim kalendarzu makro zaplanowane są dane dotyczące podaży pieniądza M3, które nie powinny istotnie przełożyć się na wartość złotego. Tymczasem większe znaczenie może mieć nadal sytuacja na świecie, zwłaszcza że w drugiej połowie dnia pojawi się seria ważnych danych makro z USA.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here