Kurs EUR/PLN mocno w dół, euro pod presją, złoty pozostaje silny
Kurs euro do złotego

Złotówka znajduje się w ostatnim czasie na fali. Umocnienie polskiego złotego było już widać w ubiegłym tygodniu, jednak wczoraj wzrosty  przyspieszyły. W środę o poranku PLN kontynuuje umocnienie do euro, zyskując 0,1%. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś na poziomie 4,4288 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 27 maja.

Kurs euro (EUR/PLN) dynamicznie w dół

Na parach z polskim złotym w ostatnich kilku tygodniach dominowała konsolidacja. Niemniej sentyment uległ wyraźnej zmianie i złoty wrócił do łask. W ostatnich dniach złotówka umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Podczas wczorajszej sesji złoty zyskał ponad 2% do dolara i blisko 1,5% do euro. Patrząc na wykres EURPLN technicznie, na interwale H4 doszło wczoraj do pokonania kluczowego poziomu wsparcia, co potwierdza kierunek południowy.

W środę o poranku kurs EUR/PLN kontynuuje spadki. Z perspektywy analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wybitej wczoraj strefy przy 4,51 zł – obowiązuje trend spadkowy. Celem dla spadków może być aktualnie wsparcie przy 4,39 zł.

Wyres EUR/PLN
EUR/PLN mocno w dół, sentyment spadkowy na parze walutowej

Zobacz także: Indeksy giełdowe wystrzeliły w górę, DAX po 11500 pkt, S&P 500 powyżej 3000 pkt

 – Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym (FX) przyniosły znaczące podbicie wyceny PLN. Kurs EUR/PLN spadł ok. 7 gr w ciągu 24h, notując 4,43 EUR/PLN. W poprzednim tygodniu obserwowaliśmy poziomy zbliżone do 4,57 PLN. Złoty pozytywnie wyróżniał się również na tle koszyka CEE – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Globalnie byliśmy świadkami transferów w kierunku EM, m.in. MXN czy TRY, jednak skala ruchu PLN była znacząco wyższa. Globalnie obserwowaliśmy podbicie nastrojów bazujące na optymizmie związanym z „otwieraniem” gospodarek. W tle tli się jednak czynnik ryzyka w postaci napięć na linii USA-Chiny – dodaj analityk.

Wykres EUR/PLN
Euro w odwrocie, złoty na fali

Spoglądając z kolei na sytuację na wysokiej ramie czasowej, zgodnie z oczekiwaniami kurs EURPLN przyspieszył spadki po wybiciu poniżej dolnego ograniczenia szerokiej strefy oporowej. Sytuacja techniczna przemawia więc za dalszą przeceną. Z perspektywy interwału miesięcznego target pozostaje bez zmian – 4,40 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here