Naga MarketsKurs EUR/PLN i USD/PLN ze spadkowymi prognozami Credit Agricole na kolejny rokKurs euro do złotego (EUR/PLN) konsekwentnie kieruje się na północ. Osłabienie złotówki daje o sobie znać także w przypadku kursu dolara amerykańskiego (USD/PLN), który jeszcze w czwartek sprawdził poziom 3,90 zł. Swoje prognozy dla tych 2 par walutowych przygotowali analitycy Credit Agricole.

Kurs EUR/PLN zmierza w kierunku 4,60 zł

Kurs euro do złotego (EURPLN) jeszcze przed dwoma tygodniami opadł do 4,50 zł, ale ulokowane tam wsparcie obroniło go przed dalszymi spadkami. Po kilkudniowej konsolidacji rozpoczął się rajd w górę z tylko jednym przystankiem na tymczasowym oporze w zakresie 4,54-4,55 zł.Ten tydzień przyniósł spory wzrost kursu EUR/PLN i sprawdzenie okolic 4,58 zł. Wszystko wskazuje na to, że ponownie dojdzie testu oporu na 4,60 zł. Tak uważają też analitycy Credit Agricole, którzy prognozują, że na koniec września EUR/PLN osiągnie ten poziom. Następnie, nadejść ma stopniowa deprecjacja EUR/PLN, która sprawi, że do końca 2022 roku ma on osunąć się do 4,30 zł.

TradingView Chart
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Tak eksperci banku skomentowali zachowanie kursu EUR/PLN w poprzednim tygodniu:

– W pierwszej części tygodnia mieliśmy do czynienia ze stabilizacją kursu EURPLN w oczekiwaniu na posiedzenie RPP oraz czwartkową konferencję prezesa NBP A. Glapińskiego. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami konferencja miała gołębi wydźwięk, co sprzyjało lekkiemu osłabieniu złotego pod koniec tygodnia. – stwierdzili analitycy Credit Agricole.

Oczekują oni, że 2022 rok nie przyniesie podwyżki stopy referencyjnej NBP przez RPP.

Zobacz również: Token Shiba Inu w górę aż 35% w zaledwie dwie sesje po wejściu na Coinbase Pro

invest

USD/PLN przetestował w czwartek 3,90 zł

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego jeszcze przed dwoma tygodniami był tak nisko jak 3,79 zł, ale silny trend wzrostowy wydobył go ponownie do zakresu powyżej 3,88 zł. W czwartek, USD/PLN wybił nawet chwilowo do 3,90 zł, ale notowaniom nie udało się trwale utrzymać na tym poziomie w trakcie sesji.

TradingView Chart
Analitycy Credit Agricole przewidują, że kurs USD/PLN zakończy ten miesiąc na 3,87 zł, czyli w obecnie notowanych okolicach, co oznacza konsolidację. Później ma nastąpić jednak etap umocnienia złotówki, co może wpłynąć na deprecjację kursu dolara do 3,82 zł na koniec tego roku. Perspektywy wzrostowe dla USD/PLN prezentują się raczej słabo w nadchodzącym roku zdaniem Credit Agricole, a na grudzień prognozowane jest 3,47 zł.

Q3 21 Q4 21 Q1 21 Q2 21 Q3 21 Q4 21
EURPLN 4,60 4,55 4,50 4,40 4,35 4,30
USDPLN 3,87 3,82 3,75 3,64 3,57 3,47

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here