Naga MarketsSilna sesja w Azji pod wodzą futures na S&P500, który wyszedł ponad 3000 pkt. Brak złych informacji w temacie USA-Chiny-Hongkong jest traktowany jako dobra informacja. Na FX zyskują waluty ryzykowne. Ropa naftowa jest wyżej.

S&P 500 wybija ważny poziom

Rynek skupia uwagę na pozytywnych informacjach lub braku negatywnych. Z wczorajszej sesji przywiedziono pozytywny klimat związany z globalnymi staraniami ponownego otwarcia gospodarek. Administracja Trumpa poinformowała o udostępnieniu aparatury medycznej pozwalającej na przeprowadzenie 200 mln testów w miesiącu. Firma Novavax rozpoczęła testy kliniczne szczepionki na koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo że USA umieściły 33 chińskie podmioty na czarnej liście, Pekin nie zdecydowała się na szybkie działania odwetowe, co rynek odbiera pozytywnie. Chiny starały się uspokoić Hongkong, że jego sądownictwo pozostanie niezależne na mocy nowej ustawy o bezpieczeństwie narodowym, ale punktem zapalnym pozostają zapisy dotyczące monitorowania przestrzeni publicznej.

Rynek akcji realizuje silne wzrosty. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,6 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a Hang Seng wzrasta o 2,1 proc. Uwaga skupiona jest na futures na S&P500, który przełamał 3000 pkt. i po południu możemy spodziewać się podobnego wybicia indeksu kasowego.

Kursy walut: ryzykowne aktywa znowu mają przewagę, dolar traci

Na FX zyskują waluty ryzykowne na czele z NZD, AUD i NOK. Najsłabsze są JPY, USD i CHF.
EUR/USD wrócił ponad 1,0920, GBP/USD odbił do 1,2230. EUR/PLN zszedł do 4,49.

Dobre nastroje i nadzieje na odbudowę popytu przekładają się na umocnienie cen ropy naftowej. WTI rośnie o ponad 2 proc. do 34,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here