Naga MarketsKurs EUR/GBP znalazł wsparcie na 0,8530 i wzrósł powyżej szczytów z ubiegłego tygodniaPo raz kolejny powracają obawy dotyczące rosnących cen energii, zakłóceń w łańcuchu dostaw i trwalszej inflacji. Z tego powodu giełdy europejskie notowały wczoraj kiepski dzień i wszystkie poza FTSE100, któremu w utrzymaniu powyżej poziomu 7000 pomógł tonący funt, spadły o ponad 2%.

Kurs EUR/GBP odnotował wzrost. Skromne odbicie w Europie po wczorajszej wyprzedaży

Funt cierpi również z powodu kryzysu paliwowego oraz niepokoju związanego ze spowolnieniem gospodarczym. Dziś rano poznamy dane na temat kredytów w Wielkiej Brytanii, które powinny dać nam wyobrażenie, w jakim stopniu brytyjscy konsumenci ograniczyli swoje wydatki. Od miesięcy wmawiano nam, że inflacja jest przejściowa, a stopy procentowe pozostaną niskie do 2024 r.Staje się jednak coraz bardziej oczywiste, że ostatnie wydarzenia budzą niepokój wśród decydentów politycznych, co może spowodować wprowadzenie zmian w stopach przed końcem 2022 r., czyli dwa lata wcześniej niż to pierwotnie zakładano.

Zaufanie konsumentów w USA we wrześniu osiągnęło najniższy poziom od sześciu miesięcy, a wczorajsze komentarze prezesa Fed, Jay’a Powella, sugerowały, że Fed może ograniczyć program skupu aktywów jeszcze w tym roku. Spread między 2-letnimi i 5-letnimi rentownościami USA powrócił do poziomów ostatnio obserwowanych na początku kwietnia, na poziomie 72 pb, w porównaniu z 60 pb tydzień temu.

Wzrost cen energii był jednym z czynników wpływających na wczorajsze wzrosty, jednak podczas gdy dolar amerykański osiągnął najwyższy poziom od listopada zeszłego roku, ceny gazu ziemnego i ropy Brent znalazły się blisko trzyletnich maksimów, po czym zamknęły się niżej z powodu publikacji raportu o zapasach API.

Ceny ropy kontynuują spadki również na wczesnym etapie dzisiejszego handlu. Rynki amerykańskie spadły wczoraj z sektorem technologicznym na czele, chociaż Russell 2000 nie był zbyt daleko w tyle. Nasdaq 100 osiągnął najniższy poziom od ponad miesiąca, a zarówno S&P500, jak i Dow, wciąż znajdują się na minimach z zeszłego tygodnia.

Pomimo wczorajszych strat, rynki w Europie wydają się otwierać nieco wyżej, ciągle mając na uwadze wypowiedzi bankierów centralnych. Dzisiaj znowu będę przemawiać Christine Lagarde z EBC, Andrew Bailey z Banku Anglii i z Fed Jay Powell.

EURUSD – wygląda na gotowy do ponownego testu obszaru 1,1650, zejście poniżej 1,1600 otwiera drogę do okolic 1,1450. Musimy zobaczyć wzrost powyżej 1,1760, aby mieć szansę na powrót do 1,1840.

invest

GBPUSD – spadł poniżej 1,3600, podważając byczy scenariusz i zwiększając szansę na zejście do 1,3400, a nawet 1,3230. Ta para walutowa musi wrócić powyżej 1,3620, aby się ustabilizować i mieć szansę na powrót do 1,3750.

EURGBP – znalazł wsparcie na 0,8530 i wzrósł powyżej szczytów z ubiegłego tygodnia w okolicach 0,8610. Możliwe, że zobaczymy ruch przez 0,8670, do 0,8720. Wsparcia mamy na 0,8600 oraz 0,8530.

USDJPY – powrócił do 111,65, jego kolejnym celem mogą być tegoroczne szczyty na 112,25. Najbliższe wsparcie znajduje się na 110,80.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 40 – na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają pozycje spadkowe. Wartość pozycji krótkich stanowi 67% ogółu i posiada je obecnie 63% klientów aktywnych na tym rynku. Wartość pozycji wzrostowych zmniejszyła się jednak w ostatnich godzinach o 1 punkt procentowy, a ilość o 3 punkty procentowe.

Ropa Brent  – większość klientów CMC Markets oczekuje korekty na rynku ropy. Pozycje krótkie posiada 52% z nich i stanowią one 65% wartości.

Bitcoin  – niezmiennie natomiast wzrostowe oczekiwania utrzymują się na Bitcoinie. Pozycje długie na kontraktach CFD na tę kryptowalutę posiada 81% klientów i stanowią one 86% wartości.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here