Naga MarketsKurs EUR/GBP znalazł w tym tygodniu wsparcie na poziomie 0,8510 - komentarz CMC MarketsChociaż wczorajszy raport o inflacji w USA okazał się słabszy niż oczekiwano, a bazowy CPI spadł z 4,5% do 4% w sierpniu, rynki nadal pozostały ostrożne mimo tego, że odczyt pokazał to, co chciała zobaczyć większość inwestorów. Spadek do 4% służy wzmocnieniu przejściowej narracji, którą bankierzy centralni forsowali przez całe ostatnie sześć miesięcy w związku z obawami o gwałtownie rosnące ceny.

Kurs EUR/GBP znalazł wsparcie. Najnowsze chińskie odczyty PMI pozostają słabe

Chociaż spadek rentowności sugerował, że niższa inflacja może odsunąć perspektywę ograniczenia programów wsparcia gospodarki, Rezerwa Federalna już zasygnalizowała, że koncentruje się na rynku pracy, a znaczenie inflacji w perspektywie krótkoterminowej jest raczej marginalne.Giełdy cofnęły się w ciągu poprzedniego dnia, a rentowności obligacji spadły w związku z obawami, że wzrost zaczyna spowalniać i że utrzymujące się wysokie ceny mogą obniżyć dochód rozporządzalny konsumentów. Niepokój może wzrosnąć w czwartek, gdy zostanie opublikowany raport o sprzedaży detalicznej USA za sierpień.

Po mieszanej wczorajszej sesji na rynkach europejskich, azja musiała sobie poradzić z najnowszymi danymi o sprzedaży detalicznej Chin, które pokazały wpływ różnych zakłóceń, w tym ograniczeń związanych z covid-19, które zostały wdrożone w tym miesiącu. Obawy o załamanie w sektorze kasyn wywołały silne spadki w cenach akcji spółek z Makau, takich jak Wynn Macau i Sands China.

Najnowsze chińskie odczyty PMI pozostają słabe, a spowolnienie w chińskiej gospodarce zostało dodatkowo potwierdzone przez dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za sierpień. Sprzedaż detaliczna wyniosła 2,5%, po 8,5% w lipcu, znacznie poniżej konsensusu na poziomie 7%. Produkcja przemysłowa osiągnęła 5,3%, co oznacza spadek z 6,4% w lipcu. Jeśli inwestorzy wcześniej nie martwili się spowolnieniem w chińskiej gospodarce, prawdopodobnie już to robią.

Pomimo słabości w Azji, rynki europejskie powinny się dzisiaj otworzyć nieco wyżej. Gospodarka brytyjska pozostaje w centrum uwagi, po wczorajszych lepszych od oczekiwań danych o bezrobociu, które przyniosły spadki stopy ILO do 4,6% w lipcu, a także liczby roszczeń w sierpniu. Dane dotyczące wynagrodzeń w firmach powróciły do poziomu sprzed pandemii, podczas gdy w sierpniu liczba wolnych miejsc pracy przekroczyła poziom 1 mln. Te liczby sugerują, że decyzja o zakończeniu programu wsparcia bezrobotnych urlopu pod koniec tego miesiąca jest słuszna.

Biorąc to pod uwagę, staje się coraz bardziej oczywiste, że w świecie po pandemii zobaczymy dalszą utratę miejsc pracy w sektorze turystycznym, ponieważ podróże zagraniczne stają się mniej popularne i mogą nie powrócić do końca roku. Dziś uwaga skupia się na perspektywach inflacji w gospodarce Wielkiej Brytanii i pomimo spadku z 2,5% w czerwcu do 2% w lipcu, oczekuje się, że sytuacja ta ulegnie odwróceniu w sierpniowych danych. Ceny bazowe mają wzrosnąć do 2,9%, czyli najwyższego poziomu od końca 2017 roku.

Każdy wzrost da również chwilę do myślenia decydentom Banku Anglii, szczególnie w świetle komentarzy z zeszłego tygodnia prezesa Banku Anglii Andrew Baileya, który powiedział, że czterech decydentów na sierpniowym posiedzeniu uważało, że spełniono warunki do podwyżki stóp procentowych. Chociaż nie nastąpi to w najbliższej przyszłości, z pewnością obniży to poprzeczkę dla potencjalnej redukcji zakupów aktywów.

invest

EURUSD – odbił się do 1,1845, ale nastawienie pozostaje do ruchu w kierunku 1,1750 i minimów przy 1,1660. Opór utrzymuje się na poziomie 1.1910.

GBPUSD – funt zamknął się wczoraj na poziomie 1,3913, ponad oporem stawianym przez 1,3900. Ciągle jest możliwe sprawdzenie 1,3725, ale dopóki utrzymujemy się powyżej wsparcia z linii trendu rozciągniętej od sierpniowych minimów, potencjał wzrostowy pozostaje nienaruszony. Prawdopodobne jest wystąpienie ruchu do 1,4000.

EURGBP – w tym tygodniu znalazł wsparcie na poziomie 0,8510, ale musi wyjść powyżej 0,8560, aby otworzyć drogę do 0,8610.

USDJPY – opór nadal znajduje się w okolicy 110,50/60, a wsparcie przy 109,50. Jego rozbicie otworzy drogę do 109,10 i linii trendu rozciągniętej od kwietniowych minimów. Wzrost ponad 110,60 będzie zapowiedzią ataku na 111,00

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 8 punktów wyżej, na poziomie 7042.

DAX – oczekuje się otwarcia 19 punktów wyżej, na poziomie 15742.

CAC40 – możliwe otwarcie 7 punktów wyżej, na poziomie 6660.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX odzwierciedla niezdecydowanie z lekką przewagą nastrojów niedźwiedzich: w chwili obecnej 52% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o punkt procentowy niżej w stosunku do danych z wtorku. Po stronie wartości  58% to pozycje krótkie. Dla tego kategorii od wczoraj spadek o dwa punkty.

UK 100  –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na brytyjski indeks FTSE100 wciąż cechują się nastawieniem wzrostowym: pod względem ilości Klientów transakcje Kup stanowią 80% (punkt w dół), a przy wartości, pozycje Kup wynoszą 86%, o punkt niżej w porównaniu do danych z wtorku.

EUR/USD – nastroje wśród przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na EUR/USD wskazują na niezdecydowanie. Ilościowo nieznacznie dominują byki – dla tej kategorii pozycje Kup stanowią teraz 53%, a poziom ten od wczoraj uległ zmianie o punkt w górę. Pod względem wartości otwartych transakcji, dominują transakcje niedźwiedzie: pozycje Sprzedaj wyniosły 69%, o pięć punktów niżej niż we wtorek.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here