Naga Markets

Kurs EUR/GBP znacznie wzrastaWobec dzisiejszych zaprezentowanych danych kwotowanie EUR/GBP znacznie wzrosło. Od 11:00 zyskało już 1,30 proc. i aktualnie jest określane na 0,8829. Dane sprzedaży detalicznej dla rynku Wielkiej Brytanii, okazały się być zaskakująco słabe. Analitycy założyli, że spadek będzie z poziomu 37 pkt. na 9 pkt., odczyt jednak dał wynik -20 pkt.

Kurs EUR/GBP z mocnym wzrostem

Sytuacji również nie poprawiają mieszane wyniki wskaźników PMI. Wskaźnik usługowy wyniósł 49,2 pkt. (zakładano 50 pkt.), przemysł zaś jest na poziomie 48,5 pkt, wobec zakładanego 47,5 pkt.. Kontrastuje tu również to, że odczyty w krajach strefy euro było stosunkowo jeszcze gorsze, a EUR/USD także gwałtownie spada.Rząd nowej premierki Liz Truss, w pewnym sensie zapowiedział wprowadzenie obniżenia podatków. Podstawowa składka podatku dochodowego miałaby zostać zmniejszona z 20 do 19 proc.. W przypadku wyższej składki miało by to wynieść obniżkę z 45 proc. na 40 proc.. W dłuższym okresie znacznie to obniży wpływ do skarbu państwa.

Kwotowanie już od końca sierpnia wykazywało swojego rodzaju tendencję wzrostową. Przed tym kurs EUR/GBP znajdował się w zakresie 0,8420/0,8478. Teraz jest to już 0,8829.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here