Naga MarketsKurs EUR/GBP za rok po 0,83 - prognoza Danske BankEkonomiści z Danske Bank oczekują kontynuacji ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii. Jednakże, niepewność co do perspektyw nadal stwarza wariant delta koronawirusa. Widoczne jest również ryzyko stagflacji, znacznie wyższe w Wielkiej Brytanii aniżeli w strefie euro. Zobaczmy jak w związku z tym plasują się oczekiwania dot. kursu EUR/GBP. 

Bank Anglii rozpocznie cykl zacieśniania polityki monetarnej

Jak zauważa Danske, inflacja w UK jest już wysoka i oczekuje się, że wzrośnie jeszcze bardziej z powodu rosnących cen energii. Wzrosły również oczekiwania inflacyjne.Analitycy uważają, iż nadal warto zwracać uwagę na negocjacje UE vs. Zjednoczone Królestwo w sprawie wdrożenia protokołu z Irlandii Północnej. Wydaje się jednak, że ostatecznie strony osiągną kompromis.

Tak jak Rezerwa Federalna, tak i Bank Anglii (BoE) ma wkrótce rozpocząć cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Rynki wyceniają, że stopy procentowe wzrosną jest o 87 punktów bazowych do końca 2022 roku. Oczekiwania Danske są mniej płomienne. Bank spodziewa się bowiem wzrostu stóp jedynie o 65 pb.

Ryzyko dla funta stanowi uderzenie w globalny sentyment do ryzyka. Bardziej akomodacyjna polityka BoE przez dłuższy czas niż oczekują rynki również odbiłaby się czkawką na GBP. Zagrożeniem pozostają także napięcia na linii UE-UK oraz potencjalnie bardziej widoczna stagflacja niż w strefie euro. 

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

prognoza kurs euro funt gbp danske

W perspektywie 1-3 miesięcy, ekonomiści oczekują notowań EUR/GBP na poziomie 0,85, co jest zgodne z rynkowym konsensusem. Jednakże w za pół roku funt ma być silniejszy od euro (0,84), podobnie jak za rok (0,83).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here