Naga MarketsKurs EUR/GBP wyhamował spadki. Brytyjska mapa drogowa już w cenie - analiza dla początkującychKilka dni temu przytoczyliśmy najnowszą prognozę dla EUR/GBP autorstwa analityków Commerzbanku. Przypomnę, że mimo iż ich nastawienie dla tej pary jest spadkowy w dłuższym okresie czasu, to sugerowali oni, że już teraz dojdzie do korekcyjnego odbicia przy ponad 5 letniej linii trendu, widocznej na poniższym wykresie tygodniowym. Patrząc na to co działo się podczas wczorajszej sesji, wydaje się, że prognoza może się ziścić.

  • Kurs EUR/GBP dotarł do 5 letniej linii trendu
  • Pojawia się szansa na korektę

W ostatnich dniach funt windowany był planem odmrażania gospodarki jaki prezentował premier Johnson. To jednak już za nami, trudno też bez przerwy wyceniać wysokie tempo szczepień, które z czasem Europa nadrobi. Jeżeli ostatnie dwie sesje tygodnia przyniosą kontynuację wczorajszego odbicia, to możemy mieć do czynienia z poważniejszą korektą wzrostową.

Test linii trendu

W dłuższym terminie i tak, tempo szczepień powinno wspierać funta, jednak chwilowo brytyjską mapę drogową mamy za sobą, a rynek może teraz oczekiwać podobnego kroku ze strony Niemiec, co umocniłoby euro. W dodatku, ostatnie odczyty, głównie z tego kraju, stawiają w komfortowej sytuacji EBC, a to stwarza szansę na odbicie na EUR/GBP.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | cena euro | cd projekt kurs akcji | notowania złotego | biomed lublin kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here