Naga MarketsKurs EUR/GBP wraca do trendu spadkowego - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP, zgodnie z kilkoma prognozami inwestorów instytucjonalnych, dokonały odbicia w rejonie ponad 5 letniej linii trendu wzrostowego, choć tak naprawdę ciężko obecnie mówić o takim trendzie, raczej ostatnie lata to ruch boczny. Tak czy inaczej, doszło do mocniejszej reakcji popytowej na chwilowo wyprzedanym rynku. Obecnie jednak, od dwóch sesji cena wraca do spadków. Cała zwyżka dobrnęła jedynie do poprzedniego dołka, co i tak nie jest małą wartością w tym kontekście.

  • Kurs EUR/GBP wykonał korektę przy linii trendu
  • Teraz czas na powrót do spadków?

Obecnie za słabość euro odpowiada wolne tempo szczepień, szczególnie w porównaniu z Wielką Brytania, ale także powroty lokalnych obostrzeń i trzecia fala pandemii, coraz bardziej dająca o sobie znać w krajach UE. Z kolei, funta może wspierać odstająca od reszty polityka.

To tylko korekta?

Media donoszą bowiem, że pojawiają się tam mocne głosy za podnoszeniem podatków aby odrobić straty budżetowe za okres pandemii. Oczywiście mogą pojawić się problemy z przegłosowaniem tego, ale i tak mocno kontrastuje to z kolejnymi pakietami stymulacyjnymi na świecie. Wydaje się więc, że kurs EUR/GBP może dość szybko wrócić na wspomnianą linię trendu.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt kurs akcji | orlen kurs | prognoza btc | notowania euro | mercator gpw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here