Naga MarketsKurs EUR/GBP przebił się przez 0,8520 i zmierza w kierunku 0,8580 oraz 0,8620Wczorajsza sesja na rynku amerykańskim przebiegała pozytywnie. Dow zakończył nieco niżej, a S&P500 wspiął się na nowe rekordowe poziomy, ponieważ inwestorzy amerykańscy pozytywnie odebrali zaprezentowane przez Rezerwę Federalną podejścia do ograniczenia programu skupu aktywów.

Kurs EUR/GBP zdołał przebić poziom 0,8520. DAX osiągnął nowe szczyty

Sytuacja wyglądała podobnie na giełdach europejskich, gdzie DAX osiągnął nowe szczyty, a FTSE100 zamknął się wyżej po tym, co można nazwać porażką Banku Anglii w kwestii polityki pieniężnej. Nie oznacza to, że bank popełnił błąd w utrzymywaniu stóp, ale bardziej chodziło o czynniki, które do tego doprowadziły. Członek RPP, Dave Ramsden, który wczoraj głosował za podwyżką stóp i wzywał do zakończenia programu luzowania ilościowego, ma wygłosić przemówienie w ciągu dnia, podobnie jak główny ekonomista Huw Pill.Wygląda na to, że kończy się kolejny dobry tydzień dla rynków europejskich, w którym ustalono historyczny szczyt na DAXie i 20-miesięczne maksimum dla FTSE100. Dzisiejsze otwarcie może być dość nudne w związku ze zbliżającymi się payrollsami USA. Ostatnie dwa raporty płacowe były rozczarowaniem dla tych, którzy uważali, że wycofanie środków stymulacyjnych 6 września będzie zwiastunem silnego ożywienia na amerykańskim rynku pracy.

To, że tak się nie stało, wywołało sporo zamieszania, mimo że tygodniowe odczyty dotyczące bezrobotnych nadal spadają i to nie tylko w ujęciu tygodniowym, ale także pod względem liczby roszczeń, które obecnie wynoszą 2,1 mln, czyli ponad 600 tys. poniżej poziomów, które widzieliśmy w sierpniu. Co więcej, ich liczba jest 400 tys. powyżej poziomu sprzed pandemii.

Wydaje się, że ten trend przekonał Rezerwę Federalną, że nadszedł czas, aby rozpocząć wprowadzanie zmian do programu skupu aktywów. Podczas gdy wrześniowa lista płac pokazała wynik na poziomie 194 tys., czyli była na najniższym poziomie w tym roku, mieliśmy do czynienia z korektą w górę sierpniowych danych do 366 tys. Bezrobocie spadło z 5,2% do 4,8%, ale wskaźnik aktywności zawodowej pozostał na niezmiennym poziomie w ciągu ostatnich 6 miesięcy, obecnie wynosząc 61,6%.

W tym tygodniu raport ADP drugi miesiąc z rzędu pokazał wynik powyżej 500 tys. We wrześniu osiągając 523 tys., a w październiku 571 tys. Oczekiwania dotyczące dzisiejszego NFP nadal są dość przytłumione, jednak jeśli narracja z ostatnich kilku tygodni jest trafna, to powinniśmy zobaczyć wysoki odczyt i rewizję w górę poprzedniego raportu.

Dzisiejszy raport o płacach powinien potwierdzić, że rynek pracy w USA nadal się poprawia, a wraz z nim można się spodziewać wzrostu wskaźnika uczestnictwa, ponieważ ludzie stopniowo powracają do siły roboczej. Powinniśmy również spodziewać się wzrostu trendów w zatrudnieniu, w związku ze zbliżającym się Świętem Dziękczynienia oraz Bożego Narodzenia.

EURUSD – pozostanie poniżej 1,1620 przemawia za cofnięciem się w okolice 1,1520 oraz październikowych minimów. Rozbicie wsparcia na 1,1500 będzie zapowiedzią ruchu do 1,1400, a wzrost ponad 1,1630 może sugerować powrót do 1,1680.

GBPUSD – spadł poniżej minimów z tego tygodnia na 1,3600, a także poziomu 1,3570, co otworzyło drogę do wrześniowych minimów na 1,3410. Powrót powyżej 1,3610 może być zapowiedzią ruchu do okolic 1,3720.

EURGBP – przebił się przez 0,8520 i zmierza w kierunku 0,8580 oraz 0,8620. Wsparcia znajdują się teraz na 0,8520 i 0,8470.

USDJPY – oscyluje wokół szczytów z listopada 2017 r. na poziomie 114,75, których pokonanie otworzy drogę do 116,00. Kluczowe wsparcie pozostaje na 113,20, dalsze znajduje się na 112,40.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 40 –  na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają pozycje spadkowe, pomimo że indeks wczoraj osiągnął nowy historyczny szczyt, a dziś w dalszym ciągu porusza się w jego okolicach. Wartość pozycji krótkich stanowi 62% ogółu i posiada je obecnie 67% klientów aktywnych na tym rynku. Wartość pozycji spadkowych spadła jednak w ciągu ostatnich godzin o 10 punktów procentowych, co na tym rynku stanowi ważny sygnał ostrzegawczy. 

CMC USD Index  – w dniu publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy większość klientów CMC Markets oczekuje aprecjacji amerykańskiej waluty. Wartość pozycji długich na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD) wynosi obecnie 91%. Pozycje wzrostowe posiada 82% klientów aktywnych na tym instrumencie.

Bitcoin  – wyraźnie wzrostowe oczekiwania utrzymują się na Bitcoinie. Pozycje długie na kontraktach CFD na tę kryptowalutę posiada 78% klientów i stanowią one 83% wartości. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here