Naga MarketsFrank szwajcarski, monety CHFKurs franka szwajcarskiego bez wątpienia może zaliczyć wtorkową sesję do udanych. Do godziny 15:35 (czas pisania tego artykułu) jest on bowiem najsilniejszą spośród walut grupy G8. Dzięki tej aprecjacji franka oraz równoczesnej deprecjacji euro, notowania pary walutowej EURCHF znalazły się na najniższym poziomie od kwietnia 2017 r.


Za jedną z przyczyn dzisiejszej aprecjacji kursu franka szwajcarskiego upatruje się uwagi szwajcarskiego rządu na temat manipulacji walutowych:

– Należy podkreślić, że Szwajcaria nie manipuluje swoją walutą w żaden sposób, aby uzyskać korektę bilansu płatniczego lub nieuzasadnioną przewagę konkurencyjną – oświadczył Szwajcarski Sekretariat Stanu ds. Finansów Międzynarodowych. Jest to odpowiedź na wcześniejsze sprawozdanie Departamentu Skarbu USA po dodaniu Szwajcarii do listy obserwowanych walut.

Z technicznego punktu widzenia, kurs pary walutowej EURCHF już od kwietnia 2018 roku kieruje się na południe. Spadki te doprowadziły do pokonania kilku istotnych poziomów wsparcia. Ostatni z nich wybity został w tym tygodniu. Mowa tu o rejonie 1.0820. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa i spadki w dalszym ciągu będą kontynuowane, rynek mógłby dotrzeć nawet w okolice 1.0630.

Weź udział w darmowym webinarze:
Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Kurs pary walutowej EURCHF
EURCHF Weekly

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitBay wprowadza wypłaty środków w walucie EURO
Następny artykułBitcoin najdroższy od listopada ub.r.! Cena BTC zmierza w kierunku 9500 USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here