Naga Markets

Kurs EUR/CHF: korekta prognozowana na 2023 rok przez JP Morgan Szwajcarska gospodarka ma się całkiem solidnie, inflacja CPI spada osiągając w październiku zaledwie 3% rdr, co może być wsparciem dla kursu franka. Analitycy JP Morgan w rezultacie oczekują sporego rajdu EUR/CHF w przyszłym roku.

Frank szwajcarski może umacniać się w 2023 roku, uważa JP Morgan

Kurs euro do franka szwajcarskiego notowany jest obecnie w okolicach poziomu 0,98. Według analityków JP Morgan powinien jednak zmierzać na południe w 2023 roku, choć podbicie do 1,00 w krótkim terminie nie jest wykluczone.

– Antycykliczne właściwości franka oraz bycza zmiana polityki przez SNB dla szwajcarskiej waluty wskazują na dalsze spadki kursu EUR/CHF w 2023 roku. Frank szwajcarski pozostaje jednym z najlepszych wskaźników globalnego wzrostu, służąc jako niezawodne zabezpieczenie przed utrzymującym się ryzykiem spadku cyklu w przyszłym roku. – stwierdzili analitycy banku inwestycyjnego JP Morgan w ostatniej nocie dotyczącej rynku walutowego.

– Wątpimy, by interwencja w celu umocnienia CHF była preferowana przez SNB, ale groźba jest wystarczająco wiarygodna, dopóki inflacja jest powodem do niepokoju. – zauważyli analitycy Standard Chartered.

Zobacz również: Prognoza kursu funta: słabe perspektywy gospodarki UK. MS oczekuje spadku GBP/USD

– Różnice w stopach realnych i utrzymująca się nadwyżka na rachunku nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Szwajcarii pozostają byczymi czynnikami sprzyjającymi frankowi szwajcarskiemu (CHF), szczególnie w stosunku do euro (EUR). – zaznaczyli analitycy JP Morgan.

– Prognozowana przez Szwajcarski Bank Narodowy ścieżka inflacji CPI jest zgodna z zapowiadaną kontynuacją zakupów franka poprzez interwencje w I połowie 2023 roku. Przepływy związane z delewarowaniem powinny również okazać się wsparciem dla CHF. – podkreślili ekonomiści JP Morgan.

– Pozostajemy przy krótkiej pozycji na EUR/CHF trzymając się gotówki. – dodali, prognozując spadek EUR/CHF do 0,92 do III kw. 2023 roku.

XTB

 

Kurs EUR/CHF: korekta prognozowana na 2023 rok przez JP Morgan
Kurs EUR/CHF. Źródło: tradingview.com

Z kolei eksperci rynku walutowego ze Standard Chartered spodziewają się wzrostu kursu EUR/CHF w 2023 roku wraz ze spadkiem inflacji w strefie euro i poprawą otoczenia rynkowego ryzyka.

– Impulsem dla aprecjacji CHF mogłoby być jednak dalsze jastrzębie nastawienie SNB, nieoczekiwane pogorszenie dostaw energii w UE, napięcia polityczne w UE lub złagodzenie innych kwestii geopolitycznych. – zaznaczyli analitycy Standard Chartered.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Markets. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJuż 27 i 28 lutego 2023 r. zapraszamy na konferencję Blockchain Life 2023!
Następny artykułPaliwo po 10 zł? Ekspert rynku paliw odpowiada czy już w 2023 roku
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here