Naga Markets

Kurs Ethereum wzrośnie do 2 tys. w 5 lat. ETH osiągnie 500 USD w tym rokuPod koniec roku cena Ethereum (ETH) ma sięgnąć 513 dolarów, wynika z uśrednionych prognoz analityków ankietowanych przez Finder.com. Oznacza to wzrost o 54% w stosunku do projekcji cen z wcześniejszego kwartału. Za wzrost wyceny ma odpowiadać między innymi coraz powszechniejsze zastosowanie sieci blockchain Ethereum do rozwoju nowych zdecentralizowanych projektów.

  • Według tych samych ankietowanych do 2025 roku cena Ethereum przekroczy poziom 2 tysięcy dolarów
  • 48% ankietowanych jednocześnie uważa, że obecny moment jest dobry na kupno dodatkowych ETH, według 42% warto trzymać zakupione wcześniej momenty. Jedynie 10% rekomenduje sprzedaż
  • Dla porównania w przypadku Bitcoina prognozy wskazują na wzrost do 150 tysięcy dolarów przed końcem 2025 roku

Ethereum podstawą projektów kryptowalutowych. Czy zyska na tym kurs ETH?

Zdaniem Tylera Smitha z przedsiębiorstwa BC Bitcoin, Ethereum zapewnia bazę wyjściową dla coraz większe ilości projektów kryptowalutowych, co z czasem powinno być coraz bardziej widoczne i procentować rosnącą wyceną cyfrowego aktywa.Ethereum cały czas dostarcza skalowalne i stabilne rozwiązania blockchainowe, z których korzysta wiele innych projektów. Trend ten powinien być kontynuowany sprawiając, że ETH staje się dobrą inwestycją – mówił Smith. Z kolei Sarah Bergstramd reprezentująca BitBull Capital sądzi, że motorem napędowym aprecjacji Ethereum będzie premiera ETH 2.0.

Inni ankietowani nie podzielali tak dużego entuzjazmu i zakładali spadek wartości Ethereum przed końcem roku do okolic 250-260 dolarów:

– Na świecie występuje zbyt wiele globalnej niepewności, a traderzy przenoszą się na DeFi, tracąc zainteresowanie głównymi tokenami takimi jak BTC i ETH – komentował Adel de Meyer z DAPS Coin.

Prognoza wyceny Ethereum w uśrednieniu: 500 dol. do końca roku i ponad 2 tys. dol. do końca 2025 r. Źródło: Finder.com

W perspektywie 5 lat uśredniona cena dla Ethereum ma wynieść ponad 2 tysiące dolarów. Z prognozą taką zgadza się między innymi Jason Lau z OKCoin, który stawia przede wszystkim na społeczność ETH.

Ethereum do tej pory posiada najsilniejszą społeczność deweloperów oraz największą ilość rozwiniętych aplikacji. Jeżeli rozwiązania ETH okażą się sukcesem, wtedy siła marki, możliwości oraz popyt na sam token powinny tylko i wyłącznie rosnąć – komentował Lau.

Notowania ETH/USD obecnie

Jeżeli tegoroczne prognozy wyceny Ethereum miałyby się sprawdzić, to z obecnych poziomów cenowych musiałby drożeć o około 30%. Nie wydaje się to jednak niemożliwe, gdyż pułap niemal 500 dolarów był testowany na początku września. Kurs ETH obecnie wyraźnie konsoliduje i od lipca utrzymuje się w liczącym sobie ponad 130 dolarów kanale bocznym:

XTB
ETH/USD na wykresie tygodniowym. Źródło: Tradingview.com

Tak jak Bitcoin, Ethereum odzwierciedla sytuację na rynku akcji. Pomimo tego, że jest teraz silny, pojawia się pytanie, jak długo to potrwa. Ci, którzy trzymają ETH z pewnością powinni dokupić kryptowalutę jeżeli ta spadnie, jednak nigdy nie jest łatwo zachować spokój trzymając aktywa, których wartość zmienia się bardzo silnie z miesiąca na miesiąc – komentował Fred Schebesta z Finder.com.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCaspar Asset Management chce wypłacić solidną zaliczkę na poczet dywidendy za 2020 rok
Następny artykułWielka Brytania: przyszłość funta zależna od wyniku Brexitu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here