Naga Marketskurs akcji energaEnerga jest jedną z czterech największych krajowych grup energetycznych. To sprawia, że inwestorzy z uwagą śledzą wszystkie doniesienia, które związane bezpośrednio z tą spółką, jak również z całą branżą. Jak się okazuje, bezpośredni wpływ na notowania jej akcji może mieć również minister.


7 zł za akcję Energi to absolutne minimum

Jacek Sasin będący ministrem aktywów państwowych przyznał w “Dzienniku Gazecie Prawnej”, że zaproponowana przez PKN Orlen w wezwaniu cena 7 zł za akcję Energi to absolutne minimum.

– Skarb Państwa powinien sprzedać je korzystniej. Czekamy na wycenę, będziemy podejmować również rozmowy z Orlenem – dodał Sasin sygnalizując, że w resorcie leżą “wyceny wyższe niż 7 zł”.

Inwestorzy zdali się zawierzyć tej wypowiedzi, w efekcie czego dziś o poranku akcje Energii zyskiwały niemal 5%.

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że wzrosty te wyglądają jak próba odrzucenia technicznego wsparcia w wysokości 7 zł. Jeżeli tak się stanie, z czysto technicznego punktu widzenia dalsza aprecjacja mogłaby wywindować cenę akcji Energi nawet do 8,40 zł.

Minister Sasin zapytany o politykę dywidendową wskazał także, iż nie wyobraża sobie, by Skarb Państwa drenował spółki spółki przez dywidendę, uniemożliwiając ich rozwój:

– Jeśli mają inwestować, muszą mieć na to pieniądze. Nie mogę zadeklarować, że żadnych dywidend nie będzie, bo nie we wszystkich spółkach nasz udział jest większościowy i nie my tam decydujemy, ale chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której pieniądze wypracowane przez spółki w dużej mierze będą kierowane na inwestycje – podkreślał Sasin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFamur z okazją do kupna? Akcje mocno odbiegają od benchmarku
Następny artykułPre-Market: Rynki oczekują na impuls. DAX i Nasdaq przed wejściem USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here