Naga MarketsKurs dolara zyskuje wobec euro. Inwestorzy powrócą do transakcji reflacyjnych?Jastrzębi zwrot Fed, który ujawnił się w predykcjach podwyżek stóp procentowych zaszkodził globalnemu rajdowi ryzykownych aktywów. Głównym motorem napędowym tego rajdu była narracja reflacyjna. Teraz jednak to dolar zyskuje, ale stratedzy oczekują, że globalne ożywienie gospodarcze ponownie umocni cykliczne akcje i towary.

Powrót do handlu reflacyjnego 

Ryzykowne aktywa, w tym akcje, towary czy bitcoin straciły na wartości w związku oczekiwania stopniowego ograniczania bodźców przez Rezerwę Federalną. Jednocześnie nastąpił silny wzrost kursu dolara i obligacji o dłuższym terminie zapadalności.Według strategów z Natixis Investment Managers oraz JPMorgan Chase, powrót do względnego spokoju sugeruje, że nadszedł czas, aby przeładować transakcje reflacyjne skoncentrowane na aktywach, które  najprawdopodobniej skorzystają na solidnym globalnym ożywieniu gospodarczym.

— Wyprzedaż była „oszałamiająca” i była wręcz przesadną reakcją, biorąc pod uwagę długi okres czasu do pierwszej potencjalnej podwyżki stóp procentowych w 2023 r. oraz niewiarygodność “kropek” jako predyktora – powiedział Jack Janasiewicz z Natixis, który ma ponad bilion dolarów w zarządzaniu.

Janasiewicz uważa, że handel reflacyjny nadal pozostaje nienaruszony. Wiele obaw związanych z inflacją można bowiem uznać za przejściowe. 

Okazje do zakupów widzi także JP Morgan po tym jak jak transakcje reflacyjne doznały „technicznie napędzanego cofnięcia”. Wznowienie handlu reflacyjnego według strategów byłoby okazja do zwiększenia ekspozycji na cykliczne towary i akcje.

Inflacja prawdopodobnie nadal będzie się kształtować powyżej oczekiwań zarówno Fed, jak i rynków, powodując wzrost rentowności obligacji i lepsze wyniki – oczekuje JP Morgan.

Kurs dolara zyskał na jastrzębich predykcjach Fed

Prognoza potencjalnych 2 podwyżek stóp procentowych Fed w 2023 roku sprawiła, że dolar amerykański był rozchwytywany przez inwestorów w drugiej połowie ubiegłego tygodnia. Notowania pary walutowej EUR/USD osunęły się w piątek do wsparcie przy 1,1860 USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

kurs euro dolar 22 czerwca

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, wczoraj miało miejsce odbicie od wsparcia. Dziś jednak byki nie są w stanie pokonać poniedziałkowych maksimów. Głębsza korekta po wyprzedaży stoi zatem pod znakiem zapytania.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here