Naga MarketsKurs dolara zyskuje we wtorek. Euro (EUR/PLN) osuwa się do 4,54 złStabilizacja na rynkach po zawirowaniach na przełomie miesiąca. Giełdy w Azji notują umiarkowane wzrosty. Dolar zalicza kolejny zwrot i dziś zyskuje. RBA pozostawił politykę bez zmian. Ropa naftowa stabilnie po wczorajszym odbiciu.

Kursy walut i zachowania giełd

Po piątkowej wyprzedaży, wczoraj widzieliśmy próby kupowania na dołkach, co pomogło w wyciągnięciu w górę indeksów. Na Wall Street Dow Jones zyskał 0,77 proc., a S&P500 wzrósł o 0,27 proc. Za to Nasdaq100 stracił 0,44 proc., gdyż traciły spółki korzystające na modelu pracy z domu w związku z dalszym luzowaniem restrykcji w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Stanach Zjednoczonych średnia liczba nowych przypadków dziennie spadła poniżej 50 000 po raz pierwszy od października.

Dziś w Azji Hang Seng zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,5 proc. Giełdy w Chinach i Japonii są zamknięte z powodu święta.

Kontrakt na S&P500 spada dziś o 0,2 proc., a futures na niemiecki DAX jest stabilny.
Na FX indeks dolarowy odzyskuje 91,00 po wczorajszej wyprzedaży dolara, która była odwrotem redukcji krótkich pozycji na koniec miesiąca. EUR/USD cofa się pod 1,2040, GBP/USD jest na 1,3880.

Zgodnie z oczekiwaniami RBA utrzymał stope kasową na 0,10 proc. oraz pozostawił bez zmian parametry programu QE. AUD/USD lekko traci do 0,7745.

Złoty kontynuuje odrabianie strat i zyskał do 4,54 za euro. USD/PLN konsoliduje się wokół 3,7750.

Ropa skorzystała na słabszym dolarze w poniedziałek i sygnałach łagodzenia restrykcji. WTI skoczył do 64,7 USD/b i mniej więcej tutaj pozostaje we wtorek rano. Brent jest na 67,5 USD/b.

W poniedziałek końcowe odczyty kwietniowych wskaźników PMI dla przemysłu w strefie euro i USA zostały poddane niewielkim korektom w dół. Amerykański indeks ISM dla przemysłu wyniósł 60, poniżej oczekiwań, ale nadal wskazuje na silny wzrost aktywności.
Szef Fed Jerome Powell podczas wczorajszego wystąpienia zauważyła, że „kłopoty gospodarki jeszcze się nie skończyły, ale teraz dokonują się faktyczne postępy”, dodając jednak, że trudności utrzymują się nadal na rynku pracy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazydolar usd kurs | s&p 500 index | kurs orlen | kurs funta szterlinga | bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here