Naga Marketsstatua wolności usaWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym / kwartalnym / rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę. Ponadto, Department of Labor (DoL) podał dane dotyczące wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics (BLS), indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w czerwcu o 0,1 procent. Taki sam wzrost odnotowano w maju 2019 r. Przez ostatnie 12 miesięcy, koszyk wszystkich pozycji wzrósł o 1,6 procent przed sezonowym wyrównaniem.

Źródło: BLS

Wskaźnik cen z wyłączeniem żywności i energii wzrósł o 0,3% w ubiegłym miesiącu. To największy wzrost od stycznia 2018 r. i stanowi czwarte z rzędu umocnienie po wzrostach na poziomie 0,1%. Tak zwany, bazowy CPI został wzmocniony przez silny wzrost cen odzieży, samochodów używanych i ciężarówek, a także wyposażenia gospodarstwa domowego.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych w USA spadły do ​​12-tygodniowego minimum, co potwierdza pogląd Rezerwy Federalnej, że solidny rynek pracy stanowi podstawę ekspansji gospodarczej. Liczba bezrobotnych spadła do 209 000 w tygodniu zakończonym 6 lipca, obejmujący Dzień Niepodległości 4 lipca, wynika z danych Departamentu Pracy opublikowanych dziś o godzinie 14.30. Czterotygodniowa średnia, mniej zmienna miara, spadła do 219.250 z 222.500.

Źródło: DoL

Kurs dolara zyskuje po publikacji CPI i jobless claims

Dolar po publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych umacniał się, co zaowocowało osunięciem na parze walutowej EUR/USD. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs po wcześniejszym ustanowieniu maksimów sesji, o godzinie 14:50 osunął się do wsparcia na poziomie 1,1264. W przypadku dalszej przeceny, kolejne lokalne wsparcie znajdziemy w okolicach 1,1249.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres 30-minutowy - 11 lipca 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres 30-minutowy – 11 lipca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here