Naga MarketsOdczyty PMI z Chin wypadły gorzej do prognoz, ale ogólnie nie były złe, więc rozczarowanie było umiarkowane i krótkotrwałe. Giełda w Szanghaju szybka wróciła do wzrostów. Na FX tylko AUD jest pod lekką presją. Ropa naftowa pozostaje słaba.

  • Indeks PMI dla chińskiego przemysłu spadł w kwietniu do 50,1 z 50,5 przy prognozie 50,5. Wskaźnik dla sektora usługowego także cofnął się – do 54,3 z 54,8 (prog. 54,9). Dane prywatnego Caixin wskazały na spadek w przemyśle do 50,2 z 50,8 (prog. 50,9).
  • Słabsze odczyty podkopały optymizm na rynkach i AUD/USD spadł z 0,7066 do 0,7040. Wstępna reakcja była jednak dość szybko neutralizowana, gdyż w ogólnym ujęciu dane wciąż świadczą o ekspansji, a na słabszych figurach zaważyły czynniki sezonowe i odreagowanie silnych wyników produkcji i gromadzenia zapasów materiałów w marcu, który były związane ze zdarzeniami jednorazowymi.
  • Giełda w Szanghaju zaczęła dzień od spadków, ale dość szybko Shanghai Composite wyciągnął się nad kreskę i pod koniec sesji zyskuje 0,5 proc.
  • Reszta rynku jest spokojna. EUR/USD na 1,1175 trzyma się blisko poziomów zdobytych wczoraj, kiedy pozycjonowanie i przetasowania przed końcem miesiąca osłabiły dolara na wielu crossach.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • W Nowej Zelandii indeks nastrojów biznesu nieco poprawił się w kwietniu do -37,5 z -38, ale to wciąż poziomy bliskie ostatnim dołkom. NZD/USD osuwa się do 0,6655.
  • Ceny ropy naftowej wracają do spadków po poniedziałkowym odbiciu. WTI jest niżej o 0,2 proc. na 63,4 USD/b.  Po zeszłotygodniowym rajdzie podsycanych obawami o zakłócenia podaży, teraz rynek ma problemy znaleźć solidny punkt zaczepienia i realizacja zysków zdominowała handel.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here