Naga MarketsPo weekendzie na rynkach wciąż jest podtrzymywana nerwowa atmosfera, gdyż rozmowy USA-Chiny nie przyniosły porozumienia i USA podtrzymują decyzje o podwyższeniu ceł na towary z Chin. Na FX zmienność nie jest duża, ale w klimacie risk-off: zyskują USD, JPY i CHF, najmocniej tracą AUD i NZD.

  • Weekend przyniósł kilka komentarzy z obu stron, ale konkluzja jest taka, że daleko do szybkiego zakończenia negocjacji przy braku chęci do zmiany stanowiska. Prezydent Trump pozostaje nieugięty w groźbach sugerując, że Chiny mogą chcieć na czekać na jego następcę po przyszłorocznych wyborach.
  • Wicepremier Chin Liu He przedstawił swoje trzy warunki porozumienia: 1) usunięcie dodatkowych ceł, 2) ustanowienie celów chińskiego importu z USA zgodnego ze zgłaszanym popytem, 3) tekst porozumienia powinien być „wyważony”, by zapewnić „godność” obu krajom.
  • W poniedziałek na rynkach widać podtrzymaną nerwowość, choć we względnie spokojnej atmosferze. USD/CNH jest wyżej o 0,6 proc. na 6,89. USD/JPY osunął się z powrotem do 109,70, choć jeszcze w piątek testował 110. EUR/USD jest stabilny przy 1,1230.
  • Najsłabiej ma się AUD na 0,6975 USD i NZD pod 0,6580 USD. Aussie był dodatkowo osłabiony rozczarowującymi danymi z rynku mieszkaniowego. W marcu kredyty hipoteczne spadły o 2,8 proc. m/m wobec prog. -0,5 proc.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Dziś rano NOK dość stabilnie przyjął dane o PKB za I kw. Kwartalna dynamika wzrostu wyniosła -0,1 proc. (prog. 0,2 proc.) po 0,6 proc. w IV kw. (korekta z 0,5 proc.). Ważniejszy PKB dla części lądowej gospodarki (z wyłączeniem produkcji sektora naftowego) pokazał wzrost o 0,3 proc. (prog. 0,4 proc.) po 1,1 proc. w IV kw. (korekta z 0,9 proc.). Ogólnie dane nie są złe, a słabość w I kw. została niejako zapowiedziana w komunikacie Norges Banku w ubiegłym tygodniu. EUR/NOK jest na 9,8120 vs. 9,80 przed odczytem.
  • Na rynku akcji dominują spadki. Shanghai Composite traci 1,3 proc., a Nikkei225 spada o 0,7 proc. Słaby sentyment jest pomimo ostatecznego wyciągnięcia się Wall Street w piątek nad kreskę (S&P500 wzrósł o 0,37 proc.).
  • Na rynku towarowym ropa naftowa dryfuje z WTI na 61,7 i Brent na 71,0. Złoto lekko traci do 1283.


Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego
TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here