Symbole głównych walut strzelające z rękiCzwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. W chwili pisania tego artykułu dolar, frank i funt zyskiwały nieznacznie wobec polskiego złotego. Jedyną walutą, która dziś traciła jest euro. Jak kształtowały się kursy popularnych walut pod koniec czwartkowej sesji? 


Kurs euro testuje ostatnio pokonany opór

Kurs euro zyskiwał wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od ubiegłego czwartku. Wskutek tych wzrostów kurs pary walutowej EURPLN ponownie znalazł się powyżej pokonanej jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej. Dziś  obserwujemy jednak osłabienie wspólnej waluty, w efekcie czego w chwili obecnej dostrzec można re-test ostatnio pokonanego oporu. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, w najbliższym czasie kur euro mógłby wzrosnąć nawet w rejon 4.3050 zł. Obecnie za jedno euro zapłacić trzeba natomiast 4.2910 zł.

Frank szwajcarski na rozdrożu dróg

Kurs franka nie może zaliczyć kwietnia do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o ponad 3% z okolic 3.86 zł do 3.74 zł, gdzie już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja popytowa. Mimo, że od początku tygodnia znów obserwowaliśmy spokojne spadki, to wczorajsza aprecjacja franka dała nadzieję na powstanie jakiegoś większego odbicia. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw trwale pokonać obecnie testowaną, techniczną strefę oporu w okolicy 3.7750 zł.

Kurs funta zwątpił w dalsze wzrosty

Kurs funta osunął się w ostatnim czasie z 5.06 zł do 4.9222 zł, gdzie tydzień temu pojawiła się większa reakcja popytowa. Mimo, że w trakcie środowej sesji kurs funta również zyskiwał na wartości, to dziś poruszał się on już w trendzie horyzontalnym, co być może okaże się jedynie chwilową korektą przed dalszymi wzrostami. W chwili obecnej za funta szterlinga zapłacić trzeba 4.9707 zł.

Dolar amerykański najdroższy od maja 2017 r.

Kurs dolara amerykańskiego zaliczyć może ostatni tydzień do udanych. Wskutek trwających od ubiegłej środy wzrostów dolar zyskał już bowiem ponad 2,4% dzięki czemu na moment przekroczył nawet barierę 3,86 zł. Fakt ten sprawił, że amerykańska waluta była najdroższa od maja 2017 roku. Tam jednak pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa i niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs dolara osunie się w rejon ostatnio pokonanego oporu tj. 3.84 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – jen japoński największym wygranym sesji
Następny artykułMarkiewicz (IDM): na rynku potrzeba więcej kapitału wyższego ryzyka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here