Naga Marketsflaga usaO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


PMI poniżej oczekiwań

Z raportu IHS Markit wynika, iż pomimo rynkowych oczekiwań zakładających utrzymanie wartości wskaźniki PMI dla sektora przemysłu w Stanach Zjednoczonych na poziomie 52,5, ostatecznie odnotowano jego spadek w marcu br. do 52,4.

PMI przemysłowe w USA

– Dalsze pogorszenie sytuacji w przemyśle wytwórczym sugeruje, że sektor fabryczny działa jak coraz większy opór dla gospodarki USA. Marcowe badanie jest spójne z kwartalnym spadkiem produkcji na poziomie 0,6% (…) Optymistyczne jest to, że przynajmniej część spowolnienia wynika z ograniczeń mocy produkcyjnych. Jedna na trzy firmy zgłaszające spadek liczby pracowników podawały niezdolność do obsadzenia wolnych miejsc pracy. W związku z tym, jeśli chodzi o pozytywne sygnały, należy zauważyć, że w ciągu ostatniego miesiąca zatrudnienie pozostało na optymistycznym poziomie, a oczekiwania co do przyszłej produkcji wzrosły, choć nadal utrzymują się poniżej poziomu obserwowanego analogicznym okresie roku ubiegłego (…) Stosunek nowych zamówień do istniejących zapasów spadł w międzyczasie do najniższego od czerwca 2017 roku, co sugeruje, że tendencja produkcyjna może ulec dalszemu osłabieniu w kwietniu” – komentuje Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM znacznie powyżej oczekiwań

Zdecydowanie lepsze dane opublikował natomiast instytutu ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie szybciej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się nieznacznego wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 54,2 do 54,5, to ostateczna publikacja na poziomie 55,3 okazuje się być miłą niespodzianką.

ISM przemysłowe z USA

– Zamówienia eksportowe nadal rosną, ale na marginalnym poziomie. Ceny odwróciły trwający dwa miesiące spadek, powracając do solidnego poziomu z połowy lat 50. Sektor produkcyjny nadal się rozwija, czego dowodem jest poprawa trzymiesięcznej średniej kroczącej PMI, co jest zgodne z ogólnymi prognozami wzrostu produkcji – komentuje Timothy’ego R. Fiore, prezes ISM.

Kurs dolara coraz wyżej

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że w skutek raportu ISM doszło do dość znacznej aprecjacji kursu dolara amerykańskiego.

Kurs pary walutowej USDCHF M5
Kurs pary walutowej USDCHF M5

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału dziennego dostrzeżemy jednak, że w skutek tych wzrostów rynek dotarł w rejon dość istotnej strefy oporu, w okolicy której juz w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja podażowa.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDCHF Daily
Kurs pary walutowej USDCHF Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBridgestone Europe finalizuje przejęcie TomTom Telematics
Następny artykułBrexit: Dziś o 21:00 ważne głosowanie indykatywne – prognozy dużych banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here