Naga MarketsPKBJednym z najważniejszych wydarzeń piątkowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja wstępnego wyniku dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB) w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za drugi kwartał br.


Zgodnie z oczekiwaniami

Z raportu Bureau of Economic Analysis (Biuro Analiz Ekonomicznych USA) wynika, mimo prognoz na poziomie 1,8%, realny Produkt Krajowy Brutto wzrósł w drugim kwartale 2019 roku aż 2,1%. Nie zmienia to jednak faktu, iż w stosunku do pierwszego kwartału br. tempo wzrostu gospodarczego spowolniło aż o 1,0 p.p. z 3,1% raportowanego w Q1 2019 r.

PKB w USA w Q2 2019 r.

– Spowolnienie tempa wzrostu realnego PKB w drugim kwartale odzwierciedlało spowolnienie inwestycji w zapasy, eksport i inwestycji niemieszkaniowych w środki trwałe. Pogorszenie to zostało częściowo skompensowane przez przyspieszenie wydatków publicznych oraz wydatków rządu federalnego – czytamy w raporcie.

Dolar amerykański najsilniejszą walutą grupy G8

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 14:40, a więc na 10 minut po publikacji powyższego raportu zauważymy, że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można wobec dolara nowozelandzkiego i australijskiego.

Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas publikacji danych
zapisz się na bezpłatny webinar

Piątkowa zmiennośc dolara amerykańskiego wobec walut grupy G8


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex w Polsce z dźwignią 100:1 co najmniej do 6 sierpnia? ESMA wygasa, KNF bez nowych przepisów
Następny artykułEBC może obniżyć stopy procentowe już we wrześniu br. Stymulacja gospodarki jest potrzebna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here