Naga MarketsW ostatnich dniach funt wykazuje podwyższoną zmienność, wszystko za sprawą kolejnych głosowań w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Dziś dolar zyskuje w stosunku do funta brytyjskiego.  Kurs kształtuje się aktualnie w rejonach 1,3230, co daje 0,77% ruch na korzyść dolara amerykańskiego. Ostatnie głosowanie w UK nie daje jasności, co do kierunku, w którym zmierzają stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.


Na funcie zmienność jest wyraźnie zwiększona, w środę kurs GBP wzrósł prawie 2 procent , po tym, jak brytyjscy prawodawcy głosowali przeciwko „odstąpieniu od umowy” z Unią Europejską, która groziłaby twardym Brexitem. Dziś w Wielkiej Brytanii odbywają się negocjacje co do późniejszego terminu Brexitu.

„Wydaje się, że najrozsądniejszym podejściem jest zabezpieczenie ryzyka spadku wartości funta szterlinga, które uważamy za większe niż ewentualny potencjał wzrostu w ciągu najbliższych kilku miesięcy”, powiedział UBS w nocie dla klientów.

Zobacz także: Brexit dopiero w czerwcu? May straszy parlamentarzystów

Sytuacja techniczna na parze walutowej GBP/USD

Kurs funta do dolara ma wyraźny problem z przebiciem strefy przy 1,3270. Co prawda poziom został wyraźnie przekroczony, jednak nie widać kontynuacji ruchu wzrostowego. W tej chwili celem dla sprzedających może być linia poprowadzona po ostatnich lokalnych dołkach. Jeżeli jednak doszłoby do zamknięcia się świecy D1 białym korpusem, to niewykluczony jest nawet atak na poziom 1,3270 w średnim terminie. Pamiętajmy, że funt będzie w dalszym ciągu podatny na wszelkie informacje płynące z Wielkiej Brytanii, przez co ruchy mogą być dynamiczne, a zarazem chaotyczne.

Wykres dolara do funta

Sytuacja techniczna na parze walutowej EUR/GBP

Kurs funta do euro, pomimo dużej zmienności, utrzymuje się poniżej strefy oporowej. Z perspektywy wysokiego interwału czasowego, cały czas obowiązuje tutaj scenariusz spadkowy. Niewykluczone, że w dłuższym terminie zobaczymy nawet atak na strefę przy 0,8350. Dopiero wyjście powyżej 0,8670, byłoby sygnałem do zmiany scenariusza na wzrostowy.

Wykres funta do eurotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here