Naga MarketsKurs dolara zyskuje do głównych walut, euro (EUR/PLN) nadal dryfuje nad 4,43 złUSD odbija względem głównych walut, a na rynku akcji w Azji indeksy spadają przy podsyconym sporze USA-Chiny – piątek startuje w korekcyjnym klimacie. Rynki dalej czekają na decyzję ws. pakietu fiskalnego USA.

Kurs dolara odbija w piątek po bardzo słabej sesji w czwartek

Pomimo nowych rekordów na Wall Street w czwartek, dziś rynki azjatyckie przyjęły ostrożną postawę z generalnie negatywnym wydźwiękiem indeksów. Nastroje pogorszyły się po tym, jak Reuters poinformował, że Stany Zjednoczone mają umieścić na czarnej liście dziesiątki chińskich firm.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 spada dziś o 0,16 proc., chiński Shanghai Composite cofnął się o 0,3 proc., a koreański KOSPI rośnie o niecałą 0,1 proc.

Futures na S&P500 spada o 0,1 proc. po tym, jak wczoraj indeks wzrósł o 0,58 proc. Futures na DAX jest niżej o 0,3 proc.

Przeciągają się rozmowy w sprawie pakietu fiskalnego USA. Przewodniczący większości w Senacie Mitch McConnell powiedział, że porozumienie „wydaje się być blisko”, ale prawdopodobnie będzie wymagał pracy w weekend, aby zostać zatwierdzone przez Kongres. Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że zobaczymy, czy w piątek Izba przyjmie ustawę ratunkową i ustawę o finansowaniu budżetu.

Na rynku walutowym USD odreagowuje wczorajszą przecenę, co wygląda na redukowanie pozycji przed weekendem i przerwą świąteczną. DXY krążył wokół 90,0. EUR/USD zjechał pod 1,2250, AUD/USD jest na 0,76.

GBP/USD zawrócił z 1,3620 do 1,3540 przy uwadze skupionej na negocjacjach brexitu. Premier Wielkiej Brytanii Johnson odbył telefon z przewodniczącą Komisji Europejskiej von der Leyen, w której przywódcy podkreślili trudności w dyskusjach na temat rybołówstwa.

EUR/PLN kontynuuje nudny dryf wokół 4,4350. Złoty spokojnie przyjął wczorajszą decyzje rządu o wprowadzeniu narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia. Zaostrzone restrykcje przewidują m.in. ponowne zamknięcie galerii handlowych i zamknięcie hoteli. W noc sylwestrową obowiązuje zakaz przemieszczania się.

Złoto spadło nieznacznie do 1881,6 USD za uncję po osiągnięciu miesięcznego maksimum na poziomie 1896,2 USD w czwartek. Miedź osiągnęła najwyższy poziom od prawie ośmiu lat.

Ropa brent poprawiła 9-mies. szczyty na 51,9 USD/b, ale dziś spada do 51,2 USD/b.

Urząd ds. Żywności i Leków USA podobno zdecydował się zatwierdzić szczepionkę Moderna przeciwko COVID-19 w trybie pilnym, zgodnie z zaleceniem panelu doradczego.

Bitcoin przekroczył wczoraj 23 000 USD, zwiększając tygodniowe zyski do ponad 21 proc. po tym, jak przełamanie poziomu 20 000 USD w środę wywołało nową falę zakupów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here