Naga MarketsKurs dolara zyskuje do euro (EUR/USD). EU bez porozumienia ws. pakietu Covid-19Mieszane nastroje na początek handlu w środę po tym, jak wtorkowy rajd Wall Street wyparował na koniec sesji, co podkreśla, że niepewność nie zniknęła całkowicie z rynków. Duża zmienność na rynku ropy. Na FX USD odzyskuje siłę, a waluty ryzykowne słabną. EUR traci, gdyż Eurogrupa nie porozumiała się ws. środków do walki z wirusem.

Kurs dolara odbija po bardzo słabym wtorku. UE nadal bez porozumienia

 • EUR/USD zjeżdża z 1,0890 pod 1,0850. Podczas nadzwyczajnej telekonferencji, która trwała ponad 16 godzin, ministrowie finansów nie byli w stanie pogodzić swoich przeciwstawnych wizji z krokami potrzebnymi do ożywienia gospodarki europejskiej, ponieważ kraje kierowane przez Francję i najbardziej dotknięte skutkami państwa z południa Europy trafiły na opór Niemiec i innych państw z północy w kwestii emisji wspólnego długu.
 • Nowa telekonferencja jest zaplanowana na czwartek.
 • Wczoraj S&P500 oddał całość z 3-proc. wzrostów i zakończył dzień na -0,16 proc. Wygląda na to, że rynek może zwracać większą uwagę na wzrost liczby zgonów, nawet gdy tempo przyrostu zachorowań zwalnia.
 • Najwyższa liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii i stanie Nowy Jork przypomniała inwestorom, że epidemia jest daleka od opanowania. Mimo to liczba nowych przypadków w Nowym Jorku uległa spowolnieniu, a Włochy odnotowały najmniej nowych zakażeń od 13 marca. Kilka krajów europejskich planowało złagodzić ograniczenia.
 • Źródła zbliżone do administracji Trumpa podają, że Biały Dom opracowuje plany przywrócenia gospodarki USA do działania, które zależą od szeroko zakrojonych szybkich testów. Proces prawdopodobnie rozpocznie się w mniejszych miastach i miasteczkach w stanach, które nie zostały jeszcze mocno dotknięte wirusem. Miasta takie jak Nowy Jork, Detroit, Nowy Orlean i inne miejsca, które prezydent określił jako „hot spoty”, pozostałyby zamknięte. Nie podano jednak żadnych terminów.
 • W późniejszym wywiadzie dla Fox News prezydent Trump powtórzył swoje oczekiwania na szybkie wznowienie działalności gospodarczej. „Chcemy otworzyć kraj, otworzymy go wcześniej niż później”.
 • Komentarze Trumpa pomogły w odbiciu kontraktów na S&P500 o 40 pkt do 2670 (+1 proc.).
 • Na rynkach azjatyckich nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,2 proc., a Hang Seng traci 0,7 proc. Shanghai Composite spada o 0,1 proc.
 • Na rynku walutowym odwróceniu ulega presja na osłabienie USD, a odejście od ryzyka nasiliło się po informacji o nieudanych rozmowach Eurogrupy. choć skala ruchów jest skromna.
 • EUR/PLN odbija do 4,54.
 • Ropa wzrosła (Brent +3,2 proc. do 32,9 USD/b) po wcześniejszym odpadnięciu do najsłabszego poziomu od początku miesiąca. Inwestorzy zastanawiają się, czy najwięksi światowi producenci będą w stanie zawrzeć umowę, która ograniczy produkcję, aby zrównoważyć bezprecedensową utratę popytu po wybuchu koronawirusa.
 • Z innych wiadomości, które nie miały większego wpływu na rynkach, bank centralny Nowej Zelandii powiedział, że jest otwarty na zwiększenie wielkości i zakresu programu skupu aktywów


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here