Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolska waluta pozostaje pod presją sprzedających, na co wpływ w ostatnim czasie miał wzrost awersji do ryzyka, a także łagodna w porównaniu z innymi bankami centralnymi regionu retoryka krajowej Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomiści Banku Millenium wskazują, iż notowaniom złotego nie pomaga też mocniejszy dolar będący efektem nasilających się oczekiwań na szybszy początek wygaszania przez Fed programu skupu aktywów.

Kurs dolara czeka dalsza zwyżka 

Publikowane w minionym tygodniu dane z krajowej gospodarki, choć zaskakiwały negatywnie nie miały istotnego wpływu na nastroje rynkowe. Ekonomiści Banku Millenium zwracają uwagę, iż beneficjantem podwyższonej awersji do ryzyka był amerykański dolar i frank szwajcarski, które zwyczajowo zyskują na wartości w warunkach podwyższonej niepewności.Umocnienie amerykańskiej waluty doprowadziło w minionym tygodniu do przełamania technicznego oporu w wysokości 3,90 zł. Fakt ten sprawił, że kurs dolara znalazł się na najwyższym poziomie od początku kwietnia br.

Przez wzgląd na trwające od piątku spadki, strefa ta obecnie re-testowana jest jednak już od góry (jako wsparcie).

– W minionym tygodniu kurs USD/PLN przełamał silny opór na poziomie 3,91 i nie można wykluczyć dalszego umocnienia amerykańskiej waluty, która zyskuje na wartości na fali oczekiwań co do polityki Fed oraz zwiększonej awersji do ryzyka – wskazują eksperci Banku Millenium dodając, iż istnieje ryzyko osłabienia złotego, szczególnie, jeśli uprawdopodobni się scenariusz szybkiego rozpoczęcia ograniczenia programu skupu aktywów przez Fed i dolar zacznie zyskiwać na wartości.

Kurs euro może przekroczyć 4,60 zł 

W ich ocenie, w takiej sytuacji nie można wykluczyć wybicia także kursu euro, którego wartość mogłaby przekroczyć techniczny opór w wysokości 4,60 zł.

invest

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bitcoin | kurs korony szwedzkiej prognozy 2021 | kurs forinta wykres | eurocash kurs akcji | akcje kernel | średni kurs forinta | amica giełda | celon pharma akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRange Bar – jak skalpować na tym wykresie? Dowiedz się już o 20:00 podczas webinaru Comparic.pl
Następny artykułKNF informuje domy maklerskie i brokerów jak powinni tworzyć tweety i wpisy w social mediach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here