Naga MarketsKurs dolara znowu zaczyna się "uśmiechać". Weteran rynku prognozuje wzrost USDWedług weterana rynku Stephena Jena, krytycy dolara, którzy ostatnio zwiastowali jego upadek, mogą dostać nauczkę.

  • Stephen Roach prognozuje spadek wartości dolara o 35%.
  • Według Stephena Jena, dolar nie straci na wartości, jeżeli będą przemawiały za tym tylko opinie ekspertów. 
  • Jego zdaniem wartość dolara wzrośnie, gdy sytuacja amerykańskiej gospodarki się poprawi.

Przeciwstawne opinie co do przyszłości dolara

Jen, który prowadzi fundusz hedgingowy i firmę doradczą Eurizon SLJ Capital w Londynie, odrzucił niedawną opinię jego byłego kolegi z Morgan Stanley, Stephena Roacha, że dolar zmierza do „krachu”. Roach przewiduje 35% spadek wartości dolara.

Dolar jest zarówno walutą bezpieczną, jak i posiadającą wysoką betę – unikalną w skali światowej. Dolar nie załamie się tylko dlatego, że eksperci, badacze i strategowie mówią, że powinien. – napisał Jen

Jen jest z wiązany z techniką tzw. analizy „uśmiechu dolara”, gdzie dolar zyskuje w czasach kryzysu, następnie ma tendencję do osłabienia, gdy światowa gospodarka jest silna i umacnia się ponownie, gdy amerykańska gospodarka osiąga lepsze wyniki.

Zobacz również: Kurs dolara czeka bolesny i silny spadek, uważa ekonomista Uniwersytetu Yale

Większość analityków zdaje się wierzyć tylko w lewą stronę „uśmiechu dolara” (nachyloną do dołu) i nie bierze na poważnie prawej strony (nachylonej do góry)”. Przejdziemy z lewej strony na prawą szybciej niż w jakimkolwiek innym cyklu we współczesnej historii. – napisał dalej.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs dolara ponownie się uśmiechnie?

Po wzroście w tym roku o prawie 10% w związku ze szczytem obaw na rynkach finansowych związanych z koronawirusem pod koniec marca, indeks Bloomberg Dollar Spot Index stracił optymizm co do globalnego ożywienia gospodarczego. Od 23 marca wskaźnik ten spadł o ponad 6%.

Jen twierdzi, że niedawny spadek wartości dolara odzwierciedlał po prostu złagodzenie poczucia kryzysu, z prawdopodobnym ponownym wzrostem w stosunku do większości walut.

Solidne dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące płac i sprzedaży detalicznej za maj, wraz z poprawą indeksu Empire State dotyczącego produkcji regionalnej, są “tylko wczesnymi wskazówkami tego, co nas czeka”.

Wykres przedstawiający zmiany kursów par GBP/USD i EUR/USD w ciągu ostatniego miesięca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here