Naga MarketsKurs dolara znowu w dół. Trump chce niższych podatków od zysków kapitałowychAmerykańskie władze kontynuują stymulacje gospodarki kolejnymi programami. Skutki pakietów pomocowych widać bardzo dobrze na amerykańskiej giełdzie, na której wiele firm bije historyczne rekordy. Taka sytuacja może przyciągać zagranicznych inwestorów, którzy wymieniając swoje narodowe waluty na dolary doprowadzają do jego aprecjacji.

  • Trump chce obniżyć podatek od zysków kapitałowych i podatek dochodowy.
  • Według Bloomberga, obniżka podatków może kosztować budżet 102 miliardy dolarów w ciągu dekady.
  • Analitycy sądzą, że dalsza stymulacja rynku może nie doprowadzić do umocnienia dolara.

Napięta sytuacja polityczna w USA

Planowe rozszerzenie stymulacji gospodarki nie jest jedyną dobrą informacją dla inwestorów. W poniedziałek prezydent Donald Trump powiedział dziennikarzom, że rozważa obniżenie podatku od zysków kapitałowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zastanawiamy się również nad obniżeniem podatku od zysków kapitałowych, co pozwoli na stworzenie większej liczby miejsc pracy. Bardzo poważnie myślimy o obniżce podatku od zysków kapitałowych, a także o obniżce podatku dochodowego dla rodzin o średnich dochodach. – powiedział Trump.

Zobacz również: Brexit: Emmanuel Macron dziką kartą Johnsona? Funt nadal mocny

Aby doszło do obniżenia obu podatków prezydent potrzebuje zgody Kongresu, co w obecnej sytuacji może nie być łatwe. Obecnie wszystkie siły polityczne w amerykańskim parlamencie skupiają się na kształcie nowego programu mającego wspomóc stymulację rynku.

Kurs dolara i euro “nie mają nic do zaoferowania”

Antje Praefcke, analityk walutowy Commerzbanku, uważa, że porozumienie w sprawie pakietu stymulującego wcale nie musi znacząco wpłynąć na kurs amerykańskiej waluty.

Porozumienie prawdopodobnie zostało już odpowiednio wycenione, co oznacza, że dolar nie ma już prawie żadnego potencjału wzrostu. Obecnie euro także nie ma tak naprawdę zbyt wiele do zaoferowania. Podsumowując, z 1,19 dolara widzieliśmy prawdopodobnie maksymalne wartości w EUR/USD, ale jednocześnie nie ma dobrych powodów, aby kurs spadł poniżej 1,16 dolara. – ocenia Praefcke.

W lipcu euro zyskiwało w stosunku do dolara dzięki stabilniejszej sytuacji epidemicznej w Europie i uzgodnieniu planu ratunkowego dla gospodarek Unii Europejskiej. Analitycy UBS prognozują, że do września 2021 roku kurs EUR/USD osiągnie poziom 1,22, a USD/CHF 0,90.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here