Naga MarketsKurs dolara znowu spada: sytuacja na EUR/USD i GBP/USD. Wall Street w góręCzwartek przynosi silne odbicie indeksów na Wall Street, które wymazało już sporą część spadków z wczoraj, które można było różnie tłumaczyć i w nie zawsze spójny sposób. Nie jest to bynajmniej zasługa inwestorów z forum Reddita, którym brokerzy zaczęli utrudniać życie, stąd ci zaczęli szukać innych tematów, jak chociażby na rynku srebra. Wprawdzie wątek nieoczekiwanej siły inwestorów detalicznych stał się tematem numer jeden w amerykańskich mediach, niemniej nie jest on aż tak istotny w szerszym ujęciu dla giełdy nowojorskiej, a tym bardziej na rynku walut.

Kurs dolara wraca do spadków po otwarciu Wall Street

Z fundamentalnych tematów uwagę zwraca dzisiaj nieoczekiwany wyskok inflacji konsumenckiej w Niemczech, która według wstępnych szacunków przyspieszyła w styczniu do 1,6 proc. r/r (HICP). Tak naprawdę redukuje to wiarygodność ostatniego przekazu z Europejskiego Banku Centralnego odnośnie instrumentarium, które miałoby zostać użyte w sytuacji nadmiernej siły euro. Po pierwsze dane z Niemiec pokazują, że silne euro wcale nie działa deflacyjnie, po drugie dalsze pomysły nawet w kwestii zwiększania programu skupu aktywów będą teraz nie do zaakceptowania przez niemieckich przedstawicieli w EBC, którzy być może nie będą odosobnieni. O ile oczywiście wyskok wspomnianej inflacji nie okaże się przypadkowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rannym wpisie zwracałem uwagę na to, że euro radzi sobie dość dobrze w relacji do dolara. Po południu EURUSD podjął próbę naruszenia oporu przy 1,2130-35, które okazało się chwilowe.

Wykres dzienny EURUSD

Niemniej nie można wykluczyć, że temat niemieckiej inflacji zostanie “pociągnięty” dalej na rynku EURUSD, jeżeli globalnie dolar powróci do trwalszych spadków. Tu konieczne będzie wyciszenie nadmiernych emocji z Wall Street, które przyczyniają się do większej zmienności walut bardziej wrażliwych na ryzyko, jak Antypody, korony skandynawskie, czy funt.

Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here