Naga MarketsDolary ściśnięte w ręceDzisiejsza sesja na rynku miedzi rozpoczęła się spokojnie – i taki ma szansę być cały dzień. W obliczu braku sesji w USA i w Wielkiej Brytanii (czyli m.in. na LME) aktywność inwestorów na rynku miedzi jest ograniczona.

Notowania miedzi nadal poruszają się w średnioterminowym kanale wzrostowym

Dzisiejsza sesja przynosi póki co spokojną konsolidację w okolicach piątkowego zamknięcia. W rezultacie, notowania miedzi nadal poruszają się w średnioterminowym kanale wzrostowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z jednej strony, negatywnie na notowania miedzi wpływa wzrost awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych, wynikający z napięć na linii USA-Chiny. Z drugiej strony, zapasy miedzi w Chinach spadają wyjątkowo szybko, co świadczy o ożywieniu popytu na ten metal i pozytywnie wpływa na jego ceny.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Po tym, jak w piątek nie doszło do naruszenia wsparcia przy 1,2162 (bazującego na dołku z 8 kwietnia), dzisiaj podjęta jest próba naruszenia linii spadkowej trendu ciągniętej od końca kwietnia. Brak inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA powoduje jednak, że wiarygodność tego ruchu nie jest duża.

Wykres dzienny GBPUSD

Dzisiaj rano rynek poznał lepsze dane nt. indeksu zaufania w niemieckim biznesie (Ifo). Odbicie w maju to zasługa lepszych wskazań dla tzw. subwskaźnika przyszłych oczekiwań, co może pokazywać dobry odbiór działań pomocowych podejmowanych przez federalne władze.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here