Siła złotego na rynku Forex jest nadal widoczna. Blokowała próby wzrostowe euro oraz spychała kurs franka na nowe minima. Na lokalnych wsparciach stabilizuje się natomiast kurs dolara oraz kurs funta. Sprawdź środowe kursy walut, 12 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2634 Euro
USDPLN 3,7604 dolar
GBPPLN 4,7863 funt
CHFPLN 3,7955 frank

Kurs euro do złotego EUR/PLN próbuje odbijać od wielomiesięcznych dołków

Po teście najniższych poziomów od końca stycznia 2019 roku, kurs euro próbował odbijać we wtorek, jednak notowania zostały zablokowane przez minima wyznaczane jeszcze we wrześniu roku ubiegłego. W efekcie EUR/PLN nadal konsoliduje na najniższych poziomach od niemal pięciu miesięcy i na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja europejskich byków ulegnie poprawie.

InvestCuffs
kurs euro EURPLN 12 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara do złotego USD/PLN blokuje dalsze spadki na 3,76 zł

Z jednej strony kurs dolara amerykańskiego nie potrafi pokonać kwietniowych minimów, które pełnią obecnie rolę oporu, z drugiej nieco niżej rysuje lokalne wsparcie na wysokości poziomu 3,76 zł. Jeżeli jednak USD/PLN nie powróci nad wybite wsparcie, wtedy presja podażowa może się utrzymywać, co oznacza ryzyko spadku w stronę 3,72 zł, gdzie przebiegają dołki styczniowe i jednocześnie tegoroczne.

kurs dolara USDPLN 12 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta do złotego GBP/PLN wyhamowuje spadki w okolicach 4,7828 zł

Na nowych minimach zatrzymał się również kurs funta. Cena znajdowała się ostatni raz tak nisko pięć miesięcy temu i jeżeli presja spadkowa będzie się utrzymywać – na co wskazuje przecięcie średnich ruchomych – to GBP/PLN może wkrótce znaleźć się na wysokości 4,72 zł, gdzie przebiegają tegoroczne dołki. Oznaczałoby to konieczność deprecjacji o kolejne 6 groszy i pogłębiło tegoroczne spadki z majowych szczytów do ponad 30 groszy.

kurs funta GBPPLN 12 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka do złotego CHF/PLN testuje 3,79 zł

Umocnieniu złotego kolejny dzień z rzędu musiał poddać się również kurs franka szwajcarskiego, który w środę testował poziomy tuż nad 3,79 zł, co jest najniższym poziomem od pierwszej połowy maja. Zgodnie z zasadami handlu w konsolidacji, CHF/PLN powinien zmierzać obecnie w stronę jej dolnego ograniczenia na wysokości 3,74 zł, po drodze napotykając lokalne wsparcie 3,775 zł (dołki z marca).

kurs franka CHFPLN 12 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here