Naga MarketsKurs dolara zależny od rynku obligacji. USD/PLN nie pokonał 3,70 złPróba powrotu do osłabienia się dolara okazała się krótka i w ostatnich kilkudziesięciu minutach amerykańska waluta znów wyraźnie umocniła się na wielu ustawieniach. Rozczarowujące dane z rynku pracy w USA nasiliły wprawdzie oczekiwania na stymulus fiskalny ze strony administracji Joe Bidena, ale to pchnęło ponownie w górę rentowności amerykańskiego długu, które teraz pozostają głównym rozgrywającym dla dolara.

Dolar vs niepewność rynków

W efekcie na tygodniowym układzie koszyka dolara (US Dollar Index), który oznaczany jest symbolem FUSD, mamy białą świeczkę doji. Teoretycznie może dawać to większe prawdopodobieństwo kontynuacji korekty, ale w każdej chwili może się to odwrócić.

Te artykuły również Cię zainteresują
rentowności 10YT treasuries
Wykres tygodniowy FUSD

Na dziennym wykresie EURUSD rośnie prawdopodobieństwo wyłamania linii wzrostowej trendu rysowanej od 9 grudnia. Może to implikować większą korektę, co potwierdza też dzienny oscylator RSI9. Istotny rejon wsparcia to teraz strefa 1,1930-1,2015.

Kurs dolara (USD/PLN) nie zdołał wyjść ponad 3,70

Dolar na rynkach światowych próbował dzisiaj nieco korygować ostatnią zwyżkę (EURUSD po naruszeniu linii wzrostowej trendu powrócił w rejon oporu 1,2273, który też został nieco naruszony), ale trudno ocenić, czy zapowiada to koniec odreagowania amerykańskiej waluty.

Niemniej to wszystko sprawiło, że w kraju USDPLN pozostał poniżej 3,70. Z kolei EURPLN zaliczył nieznaczne odbicie w stronę 4,53, aby później powrócić w okolice 4,5150. Na rynku spekuluje się, czy wczorajsze naruszenie bariery 4,50 może prowokować NBP do jakichś werbalnych interwencji. Na razie jednak w tej kwestii ze strony decydentów jest cisza. I być może tak pozostanie, ale o tym przekonamy się dopiero w przyszłym tygodniu.

Wykres dzienny USDPLN

Zachowanie się Wall Street pokazuje, że na rynku nadal dominuje apetyt na ryzyko, a jeżeli USD zatrzymał odbicie na szerokim rynku i nie będzie już reagować na wzrosty rentowności obligacji, to rynek złotego szybki powróci do obserwowanego na początku roku umocnienia.

Wykres dzienny EURPLNConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here