Naga MarketsZaskoczenie w danych z amerykańskiego rynku pracy jest duże – w maju liczba etatów w sektorach pozarolniczych wzrosła o 2,5 mln, a w prywatnym o blisko 3,1 mln – tyle, że spodziewano się ich spadku o 7-8 mln, Stopa bezrobocia obniżyła się do 13,3 proc. z 14,7 proc. – dalej pozostaje dwucyfrowa.

Dane jak dzisiaj mogą być dowodem na dużą elastyczność amerykańskiej gospodarki

Niemniej tak mocne dane jak dzisiaj mogą być dowodem na dużą elastyczność amerykańskiej gospodarki, która (fakt, że przy odpowiedniej stymulacji ze strony decydentów) potrafi się dość szybko odbudować po pandemicznym tąpnieciu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Świetne dane pchają giełdowe indeksy na nowe maksima, ale …nie prowadzą już do dalszego osłabienia dolara. Wygląda na to, że rynek zaczyna zauważać, że USA mogą szybciej powrócić do normalności, niż reszta największych gospodarek, co może zacząć premiować dolara. Innymi słowy, dostał pretekst do odbicia i teraz, jeżeli kolejne dane będa zaskakiwać na plus, to może być ono nieco dłuższe.

Na dziennym wykresie EURUSD widać, że koncepcja odbicia od górnego ograniczenia szerokiego kanału wzrostowego, zaczyna nabierać na znaczeniu.

Zobacz również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here