Naga MarketsRok 2020 dobiegł końca. Bez wątpienia nie był to dobry czas dla dolara amerykańskiego. Mimo panującego kryzysu gospodarczego, USD osłabiał się bowiem w ciągu minionego roku w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjacje dostrzec można było w stosunku do franka szwajcarskiego i euro. Fakt ten sprawił, że notowania pary walutowej EUR/USD znalazły się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 r. a USD/CHF na najniższym od stycznia 2015 r.

  • Kurs dolara osłabiał się w 2020 r. w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • Dolar amerykański najsłabszą walutą G8
  • Dolar amerykański największym przegranym mijającego roku
  • Kurs euro (EUR/USD) wzrósł do najwyższego poziomu od kwietnia 2018 r.
  • Kurs dolara (USDCHF) spadł do najniższego poziomu od stycznia 2015 r.
  • Przyszłość dolara zależy od kilku zmiennych, w tym m.in. od ożywienia gospodarczego na świecie 

Nic nie jest dziełem przypadku 

Wielu analityków zwracało w ostatnim czasie uwagę na możliwość dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego w przyszłości. Amerykańska waluta miałaby osłabiać się w stosunku do euro, ale również w stosunku do innych walut. Ekonomiści z Natixis badają zmienne, które wydają się mieć duży wpływ na kurs dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wyraźnie widzimy ujemną korelację pomiędzy spreadem rentowności (Stany Zjednoczone-Europa) i kursem dolara w stosunku do euro oraz dodatnią korelację pomiędzy stosunkiem baz monetarnych (Stany Zjednoczone/strefa euro) i kursem dolara do euro – wskazali ekonomiści dodając, iż zauważają również znaczący związek pomiędzy spreadem rentowności (Stany Zjednoczone-Świat) i ważonym handlowo kursem dolara (ważony handlowo kurs wymiany rośnie wraz z aprecjacją dolara); oraz znaczący związek pomiędzy stosunkiem baz monetarnych do ważonego handlowo kursu dolara.

Eksperci dostrzegają także znaczący związek pomiędzy awersją do ryzyka i globalnym wzrostem gospodarczym a kursem dolara, zarówno dolara/euro, jak i ważonego ryzykiem handlowym kursu wymiany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here