Naga MarketsKurs dolara zagrożony? Traderzy stawiają na waluty azjatyckieWedług sondażu przeprowadzanego przez agencję prasową Reutera wynika, że zdecydowana większość inwestorów obecnie odchodzi od dolara amerykańskiego spoglądając coraz śmielej na rynek azjatyckich walut. Powód? Ryzyko, iż USA mogą mieć dalsze kłopoty z rosnącymi przypadkami zarażeń i ponownym trybem lockdown oraz z powodu Fedu, który rozpocząć ma bardziej ilościowe luzowanie (QE) w celu pobudzenia gospodarki. Zakłady o wzrost azjatyckich walut może zatem tylko przybrać na ilości.

  • Według sondaży inwestorzy stawiają na wzrosty azjatyckich walut
  • Dolar amerykański ma wiele powodów, dla których inwestorzy odchodzą od waluty
  • Relokacja aktywów ma swój główny powód w nadal odczuwalnej pandemii
  • Czy Chiny faktycznie wybronią się z problemu pandemii jako pierwsze?

Odpływ od dolara.. Przypływ na waluty azjatyckie – relokacja aktywów trwa

Cykliczne przeprowadzane sondaże wśród inwestorów pokazują obecnie, że sentyment wyraźnie zaczyna się zmieniać. Dolar amerykański, który jeszcze do niedawna przodował  rankingach najbardziej skupowanej waluty obecnie znajduje się dużo poniżej poprzednich wyników. Na prowadzenie przenoszą się z kolei waluty azjatyckie, które według inwestorów mogą być z wielu powodów swego rodzaju bezpieczną przystanią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co może w obecnym momencie przemawiać przeciwko dolarowi amerykańskiemu? Powodów może być wiele, począwszy od polityki monetarnej prowadzonej przez FED, przechodząc przez nadal niestabilną sytuację zarażeń koronawirusem w USA skończywszy na poprawie tej sytuacji w krajach azjatyckich.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kurs funta przed decyzją Banku Anglii, GBP/USD po 1,3130 USD

Kurs dolara traci przez odpływ kapitału. Waluty azjatyckie na kursie w kierunku wzrostów

Według analityków zakłócenia spowodowane pandemią w krajach azjatyckich powoli zanikają, a większość gospodarek ponownie otworzyła się w znacznym stopniu, podsycając oczekiwania, że handel światowy będzie się umacniał dzięki silnym bodźcom fiskalnym i monetarnym. To dobry powód, dla którego zapatrywania inwestorów zaczynają się zmieniać. Jak pokazują dane z tego miesiąca – eksport w krajach azjatyckich spadał w najwolniejszym tempie od czterech miesięcy zaś sprzedaż detaliczna rosła w lipcu, sugerując wzrost wydatków konsumpcyjnych po złagodzeniu ograniczeń.

Po znacznym złagodzeniu skutków paniki wywołanej przez Covid-19 w marcu, globalne złagodzenie polityki pieniężnej dostarczy pewnych pozytywnych bodźców dla działalności gospodarczej. Jak podkreślają analitycy – co może świadczyć na korzyść azjatyckich walut – jeśli faktycznie USA wykazywać będzie dalsze problemy z zachorowalnością oraz FED’em, który na razie nie postawi wyraźniejszego kroku – spowodować to może to relokację aktywów, z której prawdopodobnie skorzysta region azjatycki, zwłaszcza że oczekuje się, że Chiny będą pierwszą dużą gospodarką, która wyjdzie z poważnego kryzysu gospodarczego.

wykres Kurs dolara USDJPY 06.08.2020
Kurs dolara USDJPY 06.08.2020

Z wykresu dolara amerykańskiego do japońskiego jena już widać, jakie nastawienie póki co panuje na rynku. Spadek przez ostatnie dwa miesiące nie zwiastuje możliwości odwrotu sytuacji, a odchodzenie od dolara amerykańskiego tylko przyspieszyć może spadki na parze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here