Naga MarketsKurs dolara z sygnałem spadków, funt trzyma się ważnego wsparciaW związku z długimi weekendami w USA i Wielkiej Brytanii, dziś w centrum uwagi może znaleźć się deficyt Stanów Zjednoczonych. Oczekuje się, że administracja Joe Bidena przedstawi swoje pełne propozycje budżetowe, zakładające ponad 1 bilion dolarów rocznego deficytu budżetowego przez całą dekadę. Powinniśmy również zobaczyć rekordowy miesięczny deficyt handlowy USA za kwiecień. Przy nadal spadających kosztach hedgingu, kurs dolara powinien pozostać słaby, uważają analitycy ING.

Kurs dolara: Deficyty to zła wiadomość dla USD

– Szczerze mówiąc, rynek nie skupił się jeszcze na spuściźnie pandemii w postaci deficytów. Jak zauważyliśmy ostatnio, motorem rynków walutowych były historie związane z ponownym otwarciem rynków i tym, czy banki centralne czują się komfortowo omawiając plany normalizacji polityki monetarnej. Dziś jednak powinniśmy skupić się na deficycie USA. Podobno administracja Bidena przedstawi dziś o godz. 13:30 w południe w pełni skalkulowane plany budżetowe, które przewidują wydatki federalne na rok budżetowy 2012 w wysokości 6 bln USD, roczny deficyt budżetowy w ciągu dekady przekraczający 1,3 bln USD oraz wzrost długu USA w relacji do PKB do 117% – komentuje ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Te rozszerzone deficyty budżetowe wydają się dość duże, biorąc pod uwagę, że zawierają już propozycje Demokratów dotyczące podwyżek podatków. Informacja o wielkości wydatków wywołała wczoraj rajd na metalach przemysłowych.

Poza stroną fiskalną, dziś poznamy zaawansowane dane o handlu USA za kwiecień. Oczekuje się rekordowego miesięcznego deficytu w wysokości 92 mld USD, co jest efektem boomu konsumpcyjnego w USA. Duże, bliźniacze deficyty USA mogłyby być łatwo sfinansowane, gdyby dolar oferował atrakcyjne relatywne zyski.

Jednak na obecnym etapie cyklu ożywienia gospodarczego rośnie liczba atrakcyjnych alternatyw za granicą. Dodatkowo, amerykańskie rynki pieniężne są zalane gotówką, amerykańskie banki ulokowały wczoraj rekordową kwotę 485 mld dol. w instrumencie overnight reverse repo (na poziomie 0%), a koszty zabezpieczenia dolara spadają do najtańszych poziomów od 2015 r.

– Podczas gdy przepływy na koniec miesiąca mogą wpłynąć na dolara w późniejszym terminie, uważamy, że trend dolara nadal pozostaje niższy. Wspiera to nadal ruch w USD/Azja, gdzie USD/CNH jest niższy pomimo wczorajszej wypowiedzi PBOC, że nie będzie wykorzystywał siły juana do przeciwdziałania wzrostom cen towarów. Co sądzić o fakcie, że USD/CNH nadal porusza się w dół? Cóż, sugeruje to, że PBOC coraz częściej przyjmuje postawę “hands-off” w stosunku do Renminbi i być może pozwoli na pewną aprecjację napędzaną przez rynek. Powrót do niskiego poziomu 6,25 widzianego w 2018 r., zanim Trump rozpoczął wojny handlowe, będzie teraz celem rynku – dodaje ING.

Dziś poznamy również dane o wydatkach i deflatorze PCE za kwiecień, ale wygląda na to, że mało prawdopodobne jest, aby poruszyły one rynki. ING zakłada, że małe korekcyjne odbicie na DXY zatrzyma się w obszarze 90,20/25. Zamknięcie powyżej tego poziomu nie byłoby częścią krótkoterminowego planu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta szterlinga | notowania alior | kurs bitcoina wykres | cd projekt kurs | tauron akcje | wp akcje | kurs dolara amerykańskiego |

Kurs euro: Zagraniczni kupujący nie są mile widziani przez EBC

Wydaje się, że gołębie EBC wykonały dobrą robotę, odrzucając wszelkie pomysły ograniczenia PEPP na posiedzeniu 10 czerwca. Czy jastrzębie się ugną? Rynek uważa, że tak. Osłabienie długoterminowych stóp procentowych EUR odjęło nieco pary z rajdu EUR/USD, ale ING prognozuje, że pozostanie on wspierany. Motorem zainteresowania EUR wydają się być zagraniczni inwestorzy kapitałowi.

invest

Notowane w USA akcyjne ETF-y strefy euro odnotowały w ostatnich tygodniach zdecydowany wzrost zainteresowania zakupem – najsilniejszy od 2017 r. Historia inwestorów akcyjnych rotujących do akcji “wartości” w Europie powinna być wspierająca dla EUR/USD tego lata.

Bez wątpienia EBC nie ucieszy się z tego zainteresowania EUR – stąd komentarze ze strony gołębi EBC, takich jak Villeroy de Galhau z Banque de France, że EBC będzie jeszcze bardziej cierpliwy niż Fed

Kurs funta: Price action mówi wiele

GBP zachowywał się dobrze w ciągu ostatnich 24 godzin w związku z komentarzami gołębia BoE, Vlieghe. Przedstawił on trzy scenariusze dla ścieżki brytyjskiej gospodarki i reakcji BoE – rynek zareagował jednak tylko na scenariusz jastrzębi. To wpisuje się w nadwrażliwość rynku na doniesienia o normalizacji polityki monetarnej – co widać w tym tygodniu w Nowej Zelandii, a w zeszłym na Węgrzech i w Polsce.

Informacje o tym, że pełne otwarcie brytyjskiej gospodarki w czerwcu jest “na wyciągnięcie ręki” mogą tymczasowo powstrzymać GBP, chociaż obecnie kabel znajduje dobre wsparcie na poziomie 1,4100.

SEK: Dobre dane raczej nie wpłyną na stanowisko Riksbanku

Silny odczyt ankiety Economic Tendency Survey za maj pomógł EUR/SEK zbliżyć się wczoraj do poziomu 10,10. PKB za 1 kw. i sprzedaż detaliczna za kwiecień powinny dalej wspierać walutę.

– Nie spodziewamy się jednak, by poprawiające się dane miały natychmiastowe przełożenie na reakcję Riksbanku, gdyż bank dał jasno do zrozumienia, że będzie patrzył przez pryzmat obecnego skoku CPI i uzna go za tymczasowy – wyjaśnia ING.

Podczas gdy Riksbank nie powinien w tym roku zaoferować pomocnej dłoni SEK (w przeciwieństwie do Norges Bank, który powinien podnieść stopę procentową przynajmniej raz – a być może nawet dwa razy – w tym roku), rozwijające się zsynchronizowane globalne ożywienie od lata powinno pomóc zepchnąć EUR/SEK poniżej 10,00 jeszcze w tym roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPiątkowe dane o zatrudnieniu w USA kluczowe dla kursu funta (GBP/USD)
Następny artykułRynek czeka na kluczowy raport o zatrudnieniu z USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here