Naga MarketsKurs dolara z ponad 1% stratą. Gdzie zatrzyma się wyprzedaż na USDJPY?Kurs dolara przez poprzednie dwa tygodnie odrabiał straty jakie powstały po odbiciu od długoterminowej linii trendu. Teraz para walutowa USDJPY ponownie reaguje na ten kluczowy opór. Gdzie może zmierzać w przypadku pogłębienia wyprzedaży?


Kolejna reakcja dolara na 3-letnią linię trendu

Spoglądając na wykres tygodniowy, od razu zauważamy, jak kurs dolara do jena zareagował na linię trendu biegnącą maksimów z 2017 roku. Pod koniec lutego, notowania USDJPY odbiły zarówno od tej linii jak i kluczowego oporu horyzontalnego przy 112,20.

W w ramach spadków cena wróciła  do dołka z listopada 2016 roku. Był to czas wyborów prezydenckich w USA, w których zwyciężył Donald Trump, co doprowadziło do wzrostu ponad poziom 118,60.

Wykres tygodniowy pary walutowej USDJPY - 26 marca 2020 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej USDJPY – 26 marca 2020 r.

Od kilku dni, kurs pary walutowej USDJPY ponownie zmaga się z omawianą linią trendu. Zobaczmy jak co na ten temat mówi wykres 4-godzinny.

Spadek byczego momentum

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, niemal od tygodnia kupujący zmagają się z oporem w postaci linii trendu. Cena, co prawda wyznaczała nowe, wyższe maksima, jednak za każdym razem tylko nieznacznie przekraczały one poprzednie. Takie zachowanie akcji cenowej wskazywało na osłabienie byczego momentum.

Dziś natomiast widzimy, że to niedźwiedzie przejmują kontrolę i jeśli uda im się pokonać lokalne wsparcie przy 109,65, otworzą sobie drogę do spadków w kierunku 108,30. Kolejny istotny cel wyprzedaży znajdziemy dopiero w pobliżu 105,60.

Broker XMOprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów. Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy:  Webinary edukacyjneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here