Naga MarketsKurs dolara z perspektywą dalszych spadków, indeks USD wybije wsparcie przy 91,7?
USD pod presją

Kiedy wybuchła pandemia na początku dolar zaczął dynamicznie tracić, a następnie do połowy marca wyraźnie zyskiwał. Ostatecznie od 20 marca indeks USD wpadł w trend spadkowy który w zasadzie utrzymuje się do tej pory. Co prawda tempo spadków wyraźnie spadło lokalnie obserwujemy konsolidację, Niemenie główny trend wciąż jest zniżkujący. Co dalej z amerykańską walutą?

  • Kurs dolara będzie dalej tracił? 
  • Joe Biden osłabi amerykańską walutę
  • Na indeksie dolara utrzymuje się trend spadkowy

Kurs dolara z perspektywą dalszych spadków?

Tematem który dominuje na rynkach finansowych w ostatnim czasie jest oczywiście pandemia koronawirusa. Doniesienia dotyczące wysokiej skuteczności nowych szczepionek są oczywiście pozytywne dla gospodarki, jednak zanim programy sczepień wejdą w życie – minie jeszcze sporo czasu.

W związku z rosnącą liczbą zachowań na świecie, system zdrowia (który jest już na wyczerpaniu) może się załamać. Niewykluczone, że władze będą wprowadzać kolejne ograniczenia, co zresztą już widać zarówno w Europie, jak i USA. A to z kolei nie jest dobrą informacją dla światowej gospodarki w krótkim terminie.

Indeks dolara utrzymuje się w trendzie spadkowym

Patrząc techniczne na sytuację na indeksie dolara, nie wygląda ona najlepiej dla rynkowych byków. Na interwale D1 od dłuższego czasu utrzymuje się tutaj trend spadkowy, przez co bazowym scenariuszem jest ruch na niższe poziomy.

Oczywiście w ostatnim czasie notowania wpadły w konsolidacje, jednak tak długo jak nie zobaczymy sekwencji wyższych szczytów i dołków, należy oczekiwać dalszych spadków. Kluczowym oporem pozostaje strefa w rejonach 94,4, z kolei wsparcie znajduje się przy 91,7. Pokonanie wsparcia, czyli minimów z września, może prowadzić do przyspieszenia ruchu w dół.

Opór zaznaczony na poniższym wykresie wynika z poziomu sekwencji oraz górnego ograniczenia układu 1:1, która stanowi największą korektę w całym trendzie spadkowym, trwającym od 20 marca tego roku.

Indeks dolara interwał D1
Indeks dolara interwał D1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here