Naga Marketsdolary i jenyDolar amerykański jest jedną z najsilniejszych walut grypy G8 w tym roku. Na przestrzeni ostatnich miesięcy USD osłabił się bowiem jedynie nieznacznie w stosunku do CAD, zyskując równocześnie w relacji do pozostały walut. Najgorzej radzącą walutą z tego grona jest z kolei jen japoński. To wszystko sprawiło, że kurs pary walutowej USD/JPY znalazł się w tym tygodniu na najwyższym poziomie od marca 2017 roku.

Kurs USD/JPY sięgnie 1,20

Ekonomiści ING oczekują pojawienia się w przyszłym roku korekty na notowaniach ropy. W ich ocenie dojdzie także do wzrostu poziomu stóp procentowych, a akcje mogą utrzymać się na wysokim poziomie, bądź nawet powtórzyć silne zyski z tego roku.– To powinno utrzymać USD/JPY w pobliżu 115,00, z możliwością przełamania poziomu
w kierunku 120, kiedy Fed rozpocznie cykl zacieśniania polityki pieniężnej – potencjalnie latem przyszłego roku – wskazali ekonomiści ING. Na uwagę zasługuje fakt, iż 1,20 byłby najwyższym poziomem od stycznia 2016 r.

USDJPY Weekly

Eksperci oczekują, że w przyszłym roku gospodarka amerykańska będzie miała dodatnią lukę produktową na poziomie 2 proc. PKB. Oznacza to, że Fed może wysunąć się na czele banków centralnych głównych gospodarek jeżeli chodzi o zacieśnianie polityki pieniężnej.

Pomimo ostatniego wzrostu, gospodarka Japonii nadal ma mieć z kolei 1 proc. ujemnej luki produktowej w 2022 roku. W ocenie ekonomistów, inflacja konsumencka nie wzrośnie w Japonii do 1 proc. aż do roku budżetowego 2023, co sprawi, że Bank Japonii (BoJ) będzie ściśle utrzymywał swoją zagmatwaną politykę QQE z kontrolą krzywej dochodowości.

Eksperci przypominają także, że już na początku października br., japońskie Ministerstwo Finansów wydawało się wyrażać pewne obawy związane ze słabym jenem (JPY). W tym czasie USD/JPY notowany był poniżej 112.

– Podejrzewamy, że japońscy urzędnicy na razie nie chcą, by USD/JPY gwałtownie przekroczył 115, ale połączenie kombinacja niższych cen energii wiosną przyszłego roku i amerykańskiej Rezerwy Federalnej przygotowującej się do podwyżki stóp proc. sugeruje, że drugi kwartał 2022 r. może być okresem wybicia górą dla USD/JPY – wskazali ekonomiści ING.

W ich ocenie, to właśnie w drugim kwartale przyszłego roku kurs USD/JPY wybije powyżej 115,00, by w trzecim kwartale 2022 r. wzrosnąć do 118,00, zaś cały przyszły rok zakończyć w okolicy 120,00.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw kernel | develia kurs akcji | notowania wig20 | mercator forum parkiet | asseco akcje| średni kurs dolara | gpw lotos | playway kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułJak firma może zaoszczędzić na rosnących cenach energii? Jakub Piślewski (Wolumen.eu)
Następny artykułDolar wchodzi w lekką korektę. Spotkanie na szczycie USA-Chiny – Świat walut M. Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here